به گزارش نیوزنگار رونقی نیوزگزاری کیو ام سی، شب گذشته تهران شاهد بروز طوفانی شدید با رسیدن سرعت وزش باد به 80 کیلومتر در ساعت بود. دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر به‌منظور پایدار ماندن شبکه برق کلان‌شهر تهران و شهرهای اطراف در زمان وقوع طوفان، شب گذشته اطلاعیه‌ای مبنی بر اعلام آماده‌باش جهت استان تهران و‌ و استان البرز صادر کرده بود که در متن این اطلاعیه تأکید شده بود: “رصد لحظه‌ای پایداری شبکه‌های برق و فراخوان و آمادگی کامل اکیپ‌های عملیاتی در دستور کار قرار گیرد”.

همچنین صبح امروز در پی پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته در خصوص احتمال بازگشت طوفان به تهران، شرکت توانیر دوباره به شرکت‌های برق مستقر در تهران، با صدور اطلاعیه‌ای جدید اعلام آماده‌باش داد.

در این اطلاعیه آمده است: “با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌شده و احتمال باد شدید و گرد و خاک در استان تهران خواهشمند است تمهیدات لازم جهت آمادگی اکیپ‌های عملیاتی معمول فرمایید”.

به گزارش کیو ام سی، در مواقع بروز طوفان در کلان‌شهرها، سقوط درختان روی تأسیسات توزیع برق و به‌خصوص کابل‌ها، از عمده دلایل ایجاد خاموشی و خسارت به شبکه برق است که تلاش می‌شود با آمادگی اکیپ‌های عملیاتی شرکت‌های توزیع برق، در صورت بروز حوادثی این‌چنینی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نسبت به اصلاح و بازسازی شبکه و وصل مجدد برق مشترکین اقدام شود.

انتهای پیام/*

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha