حمید رضا فولادگر در گفت‌وگو با نیوزنگار رونقی نیوزگزاری کیو ام سی، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید که با حضور فعالان حوزه لوازم خانگی برگزار شده بود، اظهار داشت: در این جلسه تولیدکنندگان مشکلات متعدد خود را عنوان و مسئولان وزارت صنعت هم پاسخ‌هایی ارائه کردند.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان از مشکلات بانکی و ارزی و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و هزینه‌های تأمین اجتماعی مطالبی را مطرح کردند، افزود: به‌اعتقاد تولیدکنندگان آنها باید مواد اولیه از جمله ورق‌های فولادی و پتروشیمی را از بورس آن‌هم با قیمت‌های بالای خریداری کنند اما سه سال است که اجازه افزایش قیمت محصولات خود را ندارند.

این عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید افزود: در واکنش به صحبت‌های تولیدکنندگان مسئولان وزارت صنعت هم اعلام کردند قیمت لوازم خانگی را عرضه و تقاضای بازار مشخص می‌کند اما توجه داشته باشید ما در شرایط رکود قرار داشته و نمی‌توانیم با ارائه مجوز افزایش قیمت مشکلات معیشتی مردم را افزایش دهیم.

فولادگر با اشاره به اینکه در ادامه جلسه قرار شد سازمان حمایت موضوع افزایش قیمت محصولات لوزام خانگی را به‌همراه گزارش‌های لازم در ستاد تنظیم بازار بررسی کند، تصریح کرد: قرار است تصمیم نهایی افزایش قیمت لوازم خانگی را ستاد تنظیم بازار اعلام کند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید با اشاره به اینکه در جلسه امروز به بررسی طرح ساماندهی واردات خودرو هم پرداخته شد، گفت: اعضا با کاهش هر سال 10 درصد از تعرفه واردات خودرو مخالف هستند زیرا این موضوع نه‌تنها به‌نفع تولید نیست بلکه با کاهش 20درصدی تعرفه‌ها تا 1400 تولید با مشکلاتی هم مواجه خواهد شد به همین دلیل قرار شد در جلسات بعدی این موضوع مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

انتهای پیام/*

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha