شهروند: ابهامات درباره سرنوشت نیمکت سرمربیگری تیم‌ملی ایران بعد از جام‌جهانی به اوج خود رسیده و نگرانی‌های زیادی برای آینده وجود دارد. شواهد و قراین نشان می‌دهد که احتمالا فدراسیون فوتبال و کی‌روش بعد از ٧‌سال برای همکاری خود نقطه پایان خواهند گذاشت. کی‌روش هم در تازه‌ترین مصاحبه‌اش با خبرگزاری رویترز به صراحت این موضوع را تأیید و تأکید کرده بعد از جام‌جهانی روسیه از ایران خواهد رفت!

داستان جام ملت‌ها و پیشنهادی که رد شد

با توجه به افشاگری‌های صورت‌گرفته در رسانه‌های اسپورتی، دیگر همه می‌دانند که درباره تمدید قرارداد کی‌روش چه اتفاقاتی افتاد. از آن‌جایی که جام ملت‌های آسیا در دی‌ماه ‌سال ‌جاری در امارات برگزار می‌شود، خیلی‌ها این امیدواری را دارند که با توجه به گروه آسان ایران در مرحله اول، شانس زیادی برای قهرمانی و شکسته شدن طلسم ٤٣ سال فتح این جام داریم. به همین ترتیب موفقیت‌های کی‌روش در تیم‌ملی باعث شد که مدیران فدراسیون فوتبال به او پیشنهاد تمدید قرارداد تا پایان جام ملت‌های آسیا را ارایه بدهند. کی‌روش اما در اقدامی جالب این پیشنهاد را رد کرد!

کی‌روش خواهان قرارداد ٤ساله!

کی‌روش برای خودش دلایلی جالب توجه دارد. او با توجه به فعالیت‌هایش در ایران در هفت‌سال گذشته معتقد است اگر با فدراسیون فوتبال قرارداد خود را تا پایان جام ملت‌های آسیا تمدید کند‌، آن وقت بعد از پایان این مسابقات بدون تیم خواهد ماند. درواقع او برای ماندن در ایران دیگر نمی‌تواند به پیشنهادهای ملی و جیمی دیگر خود جواب مثبت بدهد و جام ملت‌های آسیا هم زمانی تمام می‌شود که دیگر تیم‌های ملی سرمربی خود را انتخاب کرده‌اند و لیگ‌های معتبر اروپایی هم در نیمه فصل قرار دارند. به همین ترتیب این مربی خواهان عقد قرارداد ٤ساله با ایران شده است که فدراسیون این موضوع را نپذیرفته تا به این ترتیب تا به امروز مذاکرات طرفین به بن‌بست برسد.

کی‌روش: فدراسیون فوتبال ایران قدر کارهای من را نمی‌داند

سرمربی تیم‌ملی اما در آخرین مصاحبه‌ای که با خبرگزاری رویترز انجام داد به صراحت از داشتن پیشنهادهای جدی برای بعد از جام‌جهانی و پایان همکاری با فدراسیون و تیم‌ملی ایران حرف زده است. کی‌روش گفته است: «تقریبا یک‌سال از صعود ما به جام‌جهانی گذشته و این حقیقت دارد که آنها به من قراردادی ٦ماهه برای هدایت ایران در جام ملت‌های آسیا پیشنهاد داده‌اند. اما این پیشنهاد در حد انتظارات من نبود. این پیشنهاد یک چیز را ثابت می‌کند و آن هم این‌که مسئولان فوتبال ایران قدر کارهایی که من پس از این همه ‌سال در فوتبال ایران انجام داده‌ام را نمی‌دانند. این پیشنهاد از طرف من به هیچ‌وجه مورد قبول نبوده و نیست. پرونده مذاکرات دیگر بسته شده و برای من تمام شده است. پیش از این‌که به استانبول بیاییم، قرار بود فدراسیون در مورد پیشنهادش تجدید نظر کند اما آنها اطلاعی به من ندادند. بنابراین، اکنون دیگر باید این مسأله را فراموش کنیم و به پیش برویم.»

مرد پرتغالی به‌دنبال رویای پنجمین صعود به جام‌جهانی

کی‌روش پیش از این قصد داشت بعد از جام‌جهانی بازنشسته شود و زمان بیشتری را با خانواده خود سپری کند. اما حالا دغدغه‌های او تغییر کرده و می‌خواهد نخستین مربی‌ای باشد که ٥ بار پیاپی یک تیم را به جام‌جهانی می‌رساند و جام‌جهانی ٢٠٢٢ قطر جایی است که کی‌روش به‌دنبال صعود با یک تیم‌ملی به آن است. او البته در مصاحبه با رویترز تأکید داشت: «این فکر در ذهن من رشد کرد و با صدای بلند مرا مورد خطاب خود قرار داد و من بیشتر درباره این فرصت یگانه تاریخی به فکر فرو رفتم. برای این‌که تبدیل به تنها مربی تاریخ شوم که با ٥ کشور به جام‌جهانی صعود کرده است. حالا علاقه و انگیزه من افزایش بیشتری پیدا کرده و این مهمترین هدف و انتظار من از خودم خواهد بود.»

ازبکستان، ‌استرالیا، ‌الجزایر یا آفریقای ‌جنوبی
مقصد احتمالی کی‌روش

برای رسیدن به پاسخ این سوال که اگر کی‌روش از تیم‌ملی ایران جدا شود هدایت کدام تیم را برعهده می‌گیرد باید به صحبت‌های او و اتفاقات ماه‌های اخیر توجهی ویژه داشت. فدراسیون‌های فوتبال استرالیا و ازبکستان پیشنهادهای قابل توجهی به این مربی برای همکاری داده‌‌اند. کی‌روش در این رابطه گفته است: «من دو پیشنهاد دارم، یکی از آفریقا و دیگری از آسیا. با شانسی که این دو تیم برای صعود به جام‌جهانی ٢٠٢٢ خواهند داشت، اگر این اتفاق نیفتد، بعد از جام‌جهانی به دو پیشنهادی که از انگلیس دارم فکر خواهم کرد.» اگر کی‌روش به ازبکستان یا استرالیا برود، در جام ملت‌های آسیا شاید حریف ایران باشد که قابل توجه است.

آینده‌ای نامعلوم در انتظار فوتبال ایران؛ نگرانی برای جانشین کی‌روش

سرمربی کنونی تیم‌ملی در صورتی به یکی از چهار پیشنهاد اصلی سرمربیگری تیم‌های ملی در آسیا و آفریقا جواب مثبت خواهد داد که در هفته‌های آینده هم به توافقی با مدیران فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد نرسد. در صورت جدایی کی‌روش برای فوتبال ایران مهمترین مسأله جایگزین اوست که افکار عمومی یا خودش را می‌خواهد یا مربی بزرگتر! بدون تردید نام‌هایی چون برانکو ایوانکوویچ، دایی و شفر مردم را برای هدایت تیم‌ملی راضی نخواهد کرد!

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha