خبرگزاری تسنیم: مسعود سلطانی فر وزیر اسپورت و جوانان در حاشیه بازدید از تمرینات تیم ملی کاراته در جمع ملی‌پوشان اظهار داشت: خوشحالم برای دومین بار فرصت بازدید از تمرینات تیم ملی کاراته را پیدا کردم و من روی این رشته حساب ویژه‌ای باز کردم. کاراته مادر رشته‌های رزمی است و در ایران نیز ابتدا شاهد ورود این رشته و در ادامه دیگر رشته‌های رزمی بودیم.

وی تصریح کرد: شما 20 نفر عصاره استعدادها و ظرفیت‌های رشته کاراته در شهرها و مناطق ایران هستید و من بعد از شنیدن خبر المپیکی شدن این رشته بسیار خوشحال شدم. یقین دارم کاراته در اولین حضور خود در المپیک 2020 مدال‌های خوش رنگی را کسب خواهد کرد. رئیس فدراسیون کاراته در گفت‌وگو با من اعلام کرد گیمکنان تیم ملی از شنیدن خبر جوایز گیم‌های آسیایی خیلی خوشحال شدند و انگیزه زیادی در آنها ایجاد شده است و من به او گفتم جوایز المپیک را دو برابر نیز خواهیم کرد.

سلطانی‌فر ادامه داد: در رده‌بندی رنکینگ کشورها در گیم‌های آسیایی و مسابقات المپیک کسب مدال طلا بسیار حائز اهمیت است و آن چیزی که تفاوت کشورها را در رنکینگ رقم خواهد زد تعداد بیشتر مدال طلا است. بر همین اساس قصد داریم جوایز مدال طلا در گیم‌های المپیک را نسبت به گیم‌های آسیایی افزایش داده تا انگیزه گیمکنان افزایش پیدا کند که آنها متوجه باشند ما قدردانی زحمات آنها هستیم. ما با این کار قصد داریم نشان بدهیم قدردان زحمات اسپورتکاران هستیم و پاداشی متناسب با افتخارآفرینی آنها پرداخت می‌کنیم.

وزیر اسپورت و جوانان در ادامه بیان کرد: به طور مرتبط اخبار رشته کاراته را پیگیری و رصد می‌کنم و خیلی به موفقیت کاراته و کسب مدال طلای این رشته در گیم‌های المپیک امیدوار هستم. یقین دارم با توجه به کادر فدراسیون کاراته و توانایی گیمکنان و مربیان در المپیک 2020 مدال طلا کسب خواهیم کرد و قول آن را نیز از فرجی دریافت کرده‌ام. در مورد جوایز نیز از گیمکنان و کادر فنی خواهش می‌کنم به شایعات دروغ توجه نکنند چرا که 95 درصد اخباری که در مورد جوایز و پاداش‌ها مطرح می‌شود دروغ است. مطمئن باشید ما همان قول‌هایی را که دادیم به افتخار‌آفرینان اسپورت کشور پرداخت می‌کنیم، تاخیر در پرداخت جوایز سال گذشته نیز به خاطر شلوغی برنامه‌های ما در اسفند ماه بود، اما قرار است فردا (سه‌شنبه) با حضور ریاست محترم جمهور تمامی جوایز اسپورتکاران متناسب با اساسنامه پرداخت شود. در پرداخت جوایز نیز نه از واحد و نه از اتوبوس خبری است و همان سکه‌هایی که قول ان را داده بودیم تقدیم اسپورتکاران خواهیم کرد.

وی در خصوص ضعف امکانات رشته کاراته خاطر نشان کرد: از زمان حضور در وزارت اسپورت تلاش کردیم متناسب با توقع و ظرفیتی که در رشته کاراته وجود دارد به این رشته امکانات و منابع اختصاص بدهیم و رقم بودجه این فدراسیون را نیز پررنگ‌تر کرده، قطعا صالحی امیری همین دیدگاه به رشته کاراته دارد و خوشبختانه با هماهنگی خوب و همگرایی بالا که میان وزارت اسپورت و کمیته المپیک وجود دارد ما متناسب با منابع به رشته‌هایی که امید افتخارآفرینی برای اسپورت ایران را دارند بودجه پرداخت می‌کنیم.

سلطانی‌فر تصریح کرد: در مورد مشکلات و گلایه‌های شخصی مربیان و اسپورتکاران نیز حرف شما درست است و ما مسائل استخدامی اسپورتکاران را با همکاری وزرای محترم دولت و کمیته ملی المپیک پیگیری خواهیم کرد. در گذشته محدودیت‌هایی برای استخدام فارغ‌التحصیلات رشته تربیت بدنی در وزارتخانه‌های مختلف وجود داشت اما ما به دنبال اصلاح اساسنامه استخدامی وزارتخانه‌ها هستیم تا آنها امکان جذب فارغ‌التحصیلان رشته تربیت بدنی که اکثرا از اسپورتکاران و افتخارآفرینان ما نیز هستند داشته باشند.

وزیر اسپورت و جوانان با تاکید بر توقع بالای وزارت اسپورت و جوانان از رشته کاراته، افزود: انتظارم از رشته کاراته زیاد است و کار شما سخت است، اما در کنار آن به کاراته امید نیز دارم و مطمئنم در گیم‌های آسیایی جاکارتا، میادین دیگر و به خصوص المپیک شاهد درخشش رشته کاراته خواهیم بود و این موضوع نیز دور از منطق نیست و منطبق بر توانایی‌های کاراته ایران است. امیدوارم شاهد اهتزاز پرچم ایران و نواخته شدن سرود کشورمان توسط ملی‌پوشان کاراته در میادین بین‌المللی باشیم و بدانید از هیچ کمکی به این رشته دریغ نخواهیم کرد. اگر امروز در عرصه اسپورت آرامش وجود دارد و حاشیه‌ها جمع شده است دلیل همکاری خوب وزارت اسپورت و کمیته المپیک است. ما توانستیم به برخی دعواها در اسپورت کشور خاتمه بدهیم و همانطور که در جوامع توسعه یافته عدم تشنج باعث رشد آنها خواهد شد ما نیز به دنبال آرامش، همدلی و هماهنگی در اسپورت کشور هستیم. من از ملی‌پوشان خواهش می‌کنم به شایعات توجه نکنند و مطمئن باشند در این صورت به موفقیت نیز دست پیدا خواهند کرد.

وی در خاتمه در جمع خبرنگاران در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه عنوان کرد: همانطور که قول داده بودیم تمام امکانات را برای تیم ملی فراهم کردیم و مطمئنم تیم ملی نیز با تمام توان از حیثیت اسپورت کشور دفاع خواهد کرد. روز گذشته در دیدار ملی‌پوشان با ریاست محترم جمهور نیز همین مسائل مطرح شد و مطمئنم گیمکنان ما با تمام توان به دنبال گیم خوب و کسب نتایج قابل قبول هستند.

سلطانی‌فر در خصوص پیش‌بینی نتایج تیم ملی خاطر نشان کرد: پیش‌بینی من از نتایج تیم ملی فوتبال در روزهای 25 خرداد، 30 خرداد و 4 تیم ماه مشخص خواهد شد.

وی در خصوص تمدید قرارداد کارلوس‌کی‌روش عنوان کرد: در این زمینه همانطور که بارها اعلام کردم فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیرنده است.

وزیر اسپورت و جوانان در پاسخ به سوال خبرنگاری که عنوان کرد، شما در مجمع کمیته ملی المپیک عنوان کرده بودید، از ظرفیت‌های کیومرث هاشمی در وزارت اسپورت استفاده خواهید کرد گفت: هاشمی در حال حاضر مشاور بنده در امور مختلف است.

سلطانی‌فر در پاسخ به ادامه سوال خبرنگار که برای او حکمی نیز صادر خواهد شد، گفت: هاشمی مشاور من در امور مختلف است و حکمی برای او صادر نشده است.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha