مهدی مسعودی درگفتگو با نیوزنگار رونقی نیوزگزاری کیو ام سی، اظهارکرد: با همکاری کارخانجات خوراک دام و طیور و شرکت پشتیبانی امور دام، می توان ذرت و سویای خامی که مرغداران به صورت سنتی استفاده می کنند یا گاها در بازار آزاد به فروش میرسانند را در اختیار کارخانجات قرار دهند و مرغداران، دان آماده تحویل بگیرند.

این کارشناس صنعت خوراک آماده دام، طیور و آبزیان، تصریح کرد: این اتحادیه می تواند کارخانجات شاخص و نمونه را در سطح استانهای مختلف را به شرکت پشتیبانی و معاونت امور دام معرفی کند تا خوراک مصرفی دام و طیور کشور به صورت آماده و بهداشتی ارائه شود؛ این کار هم به لحاظ رونقی مقرون به صرفه تر است و هم دان بهداشتی تری به دست مرغداران می رسد.

وی ادامه داد: پس از تایید صلاحیت این کارخانه ها به لحاظ فنی، ماشین آلات و کیفیت تولید توسط شرکت پشتیبانی، دان با فرمول های مورد نیاز هر منطقه برای مرغداران تولید می شود و از طرف این شرکت در اختیار آنها قرار می گیرد.

مسعودی با ابراز امیدواری از تایید این طرح توسط شرکت پشتیبانی و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، اجرای آن را دربرگیرنده اهداف رونقی در صنعت دام و طیور کشور دانست و گفت: تامین خوراک در کارخانجات بهره وری در تولید را افزایش می دهد.

وی تصریح کرد: عرضه خوراک بهداشتی به مرغداری ها و دامداری ها، متضمن تامین سلامت و بهداشت محصولات پروتئینی مانند گوشت، مرغ و لبنیات و در مجموع دستیابی به جامعه سالم است.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha