هوآوی هنگام معرفی پرو 20 پرو با دوربین سه گانه ای که سروصدای زیادی به پا کرده و جایگاه اول DxOmark را هم از آن خود کرد، اعلام کرد فقط دوربین تله 80 میلی متری که برای زوم 3 برابری استفاده می شود دارای لرزشگیر اپتیکال (OIS) است. سپس و با انتشار کالبدشکافی هوآوی پی 20 پرو توسط iFixit اعلام شد که هر 3 دوربین OIS دارند. حالا اما با بررسی JerryRig EveryThing مشخص شده که فقط دوربین تله (8 مگاپیکسلی) دوربین سه گانه هوآوی پی 20 پرو دارای لرزشگیر اپتیکال است! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا ببینیم اوضاع از چه قرار است.

این ویدیو که در حقیقت کالبدشکافی هوآوی پی 20 پرو به شمار می رود با تمرکز بر یافتن پاسخ سوال های پیرامون لرزشگیر دوربین سه گانه این دستگاه انجام شده است. همانطور که در ویدیو مشخص است،‌ پس از باز کردن درب شیشه ای پشت هوآوی پی 20 پرو که با مقدار زیادی چسب سرجای خود قرار گرفته است و بررسی دوربین، با اینکه دوربین تک رنگ 20 مگاپیکسلی و دوربین 40 مگاپیکسلی کمی در جای خود جا به جا می شوند اما وی معتقد است که این به دلیل مکانیسم فوکوس خودکار بوده و ربطی به لرزشگیر اپتیکال ندارد.

در حقیقت فقط دوربین تله (8 مگاپیکسلی) دوربین سه گانه هوآوی پی 20 پرو دارای لرزشگیر اپتیکال است! برای تعویض نمایشگر هوآوی 20 پرو نیز نیاز است که باتری را از آن جدا کنید و به دلیل چسب زیادی که وجود دارد جداکردن آن سخت می شود و در نهایت شاید سبب دفرُمه شدن باتری و احتمال انفجار آن شود. به همین دلیل به نظر نمی رسد تعمیر آن کار راحتی باشد.

شاید برای شما جالب باشد که تست مقاومت هوآوی پی 20 پرو را نیز از JerryRigEveryThing ببینید:

تست مقاومت هوآوی پی 20 پرو (Huawei P20 Pro) منتشر شد: می شکند!

نظر شما چیست؟ این موضوع در خرید شما چقدر تاثیر دارد؟ به زودی یک مقایسه جالب از دوربین هوآوی پی 20 پرو با دوربین حرفه ای فیلم برداری RED خواهیم دید، با کیو ام سی باشید!

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha