به گزارش گروه بین الملل وب سایت تسنیم، به نقل از هفته‌نامه “اشپیگل”، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه روز گذشته در مسکو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

اما “اورزولا فون در لاین”، وزیر دفاع آلمان بر این باور نیست که روسیه در طولانی‌مدت از بشار اسد حمایت خواهد کرد.

“فون در لاین” بر آینده سوریه بدون بشار اسد تأکید کرده مدعی شد: در درازمدت آینده‌ای با بشار اسد قصاب که دستانش به خون آلوده است وجود نخواهد داشت.

وی در عین حال اعلام کرد: برای اینکه سوریه تا زمان پیدا شدن یک راه‌حل سیاسی همه‌جانبه زیر نظر سازمان ملل مانند لیبی در هرج‌ومرج سقوط نکند لازم است ساختار اداری موجود به‌صورت موقتی حفظ شود. در نهایت و در پایان تلاش‌ها برای صلح، یک مرحله عبور از اسد به ساختار جدید می‌تواند شکل گیرد.

وی همچنین گفت که برای روسیه در طولانی‌مدت شخص اسد مهم نبوده بلکه حضور شخصی در این کشور اهمیت دارد.

رئیس جمهور روسیه روز گذشته در اقامتگاه تابستانی خود در شهر سوچی میزبان بشار اسد، رئیس جمهور سوریه بود.

به‌گفته “دیمیتری پسکوف”، سخنگوی کاخ کرملین، پوتین و اسد در دیدار روز پنج‌شنبه خود درباره اقدام‌های لازم برای خاتمه دادن به بحران سوریه مذاکرات عمیق و فشرده‌ای با هم داشتند.

بر این اساس، رئیس جمهور روسیه تأکید کرده که با توجه به پیروزی‌های نظامی ارتش سوریه در مبارزه با گروه‌های تروریستی اکنون شرایط مناسبی برای راه‌اندازی مجدد یک فرآیند سیاسی همه‌جانبه و پایان دادن به بحران در این کشور فراهم شده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم قرار است امروز در سوچی روسیه با رئیس جمهور این کشور دیدار کند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده مسئله سوریه و خروج آمریکا از توافق هسته‌ای از محورهای اصلی رایزنی‌های مرکل و پوتین خواهد بود.

انتهای پیام/*

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha