اردیبهشت برای گمانه زنی درباره پرچمدار بعدی خانواده گلکسی اس (Galaxy S) عموما خیلی زود است! معمولا از اوایل خرداد شایعات شدید تر گلکسی نوت آن سال شروع به انتشار می کند اما حالا به نظر می رسد که نگاه ها روی حرکات سامسونگ خیلی متمرکز است تا ببینند آشی که کره ای ها برای دهمین سالگرد برترین پرچمدار موبایل شان خواهند پخت، چقدر روغن روی آن دارد! جدیدترین شایعه را می توان احتمالا اینکه رزلوشن نمایشگر گلکسی اس 10 بیشتر از گلکسی اس 9 باشد دانست که چگالی تصویر بیش از 600 پیکسل در اینچ مربع را سبب شود. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا نگاهی به این شایعه داشته باشیم.

اگر به یاد داشته باشید سامسونگ به نسخه ویژه ای از گلکسی اس 5 به نام Galaxy S5 LTE-A نمایشگر QHD را در سال 2014 به پرچمدارهای خود اضافه کرد و از آن سال تا کنون تمام پرچمدارهای این شرکت این رزلوشن (یا در نمونه های دارای نسبت تصویر 18.5:9 کمی بیشتر) را ارایه می کنند. این در حالی است که جدیدترین آیفون های اپل از رزلوشن HD آغاز شده و آیفون X رزلوشن کمتر از QHD دارد! به صورت کلی رزلوشن FHD می تواند هنوز هم خوب باشد و اگر شما موبایلی با رزلوشن QHD دارید واقعا خیلی خوب است اما اینکه آیا باید به رزلوشن بیشتر هم فکر بکنند، پاسخ شخصی من خیر است! رزلوشن بیشتر دردسرهای ویژه خود را دارد، ال جی جی 3 را به یاد آورید و حتی نسل اولی های رزلوشن QHD را. این دستگاه ها با مشکل باتری،‌ دما و روشنایی دست و پنجه نرم می کردند و حالا واقعا چه اصراری به استفاده از رزلوشن بیشتر است؟

واقعا چه اصراری به استفاده از رزلوشن بیشتر است؟

پرچمدارهای سری پریمیوم سونی از رزلوشن 4K استفاده می کنند اما واقعا چه سود؟! بله اگر برای واقعیت مجازی مورد استفاده داشته باشید، افزایش رزلوشن می تواند منطقی باشد. طبق جدیدترین شایعات گفته می شود که سامسونگ اگر رزلوشن بیشتر از QHD استفاده کند، حالت پیش فرض پردازش تصویر را روی QHD و حتی دوباره روی FHD قرار می دهد و در صورتی که گلکسی اس 10 در هدست Gear VR قرار بگیرد یا در نرم افزاری مثل گالری باشید، رزلوشن 4K استفاده خواهد شد.

درباره این که رزلوشن نمایشگر گلکسی اس 10 استاندارد 4K خواهد بود یا یک رزلوشن غیر استاندارد اما بیشتر QHD هنوز اطلاع دقیقی در دسترس نیست. از طرفی شایعه چگالی تصویر بیش از 600 پیکسل در اینچ مربع است که رزلوشنی کمتر از 4K را برای یک موبایل حدود 6 اینچی را به ما یادآور می شود و از طرفی امید ما برای ارتقا به رزلوشن استاندارد پس از QHD است که رزلوشن 4K را آدرس می دهد! اگر رزلوشن غیر استاندارد در این بین استفاده شود نه توسعه دهنده ها خوشحال خواهند بود و نه استفاده منطقی به نظر می رسد!

به هر حال این شایعات پیرامون نمایشگر گلکسی اس 10 می چرخد، نظر شما چیست؟ فکر می کنید سامسونگ در ارتقا نمایشگر گلکسی اس 10 به فکر افزایش رزلوشن باشد یا یک تغییر بهتر؟ هر چند که شاید این شرکت بخواهد روی VR متمرکزتر باشد و لازمه آن را می توان نمایشگر پرپیکسل تر دانست!

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha