اندروید پی (Android P) به شکلی نزدیک تر به آن چه در آینده نزدیک به عنوان اندروید 9 (Android 9) خواهیم شناخت نزدیک شده است و حالا می توان بیشتر روی آن چیزی که می بینیم حساب کنیم. به قولی گویی بخشی از جنین شکل گرفته و تا متولد شدن آن تنها چند ماه دیگر فاصله وجود دارد. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا نگاه نزدیک به اندروید پی (Android P) آزمایشی داشته باشیم.

می دانید چیست؟ می گویند در شهر کورها، تک چشمی پادشاهی! حقیقت هم همین است، وقتی چند سال است تغییرات ظاهری اندروید به تغییر رنگ منو ها، آیکون منوی تنظمیات و هم رنگ یا غیر همرنگ بودن سربرگ برنامه ها در منوی برنامه های اخیر است، قطعا تغییراتی که در ادامه خواهیم دید می تواند عنوان جذاب ترین آپدیت چند سال اخیر اندروید را به خود اختصاص دهد!

اجازه بدهید نگاهی نزدیک داشته باشیم به اندروید پی (Android P) و سپس درباره آن صحبت کنیم:

مشخصا تغییر بزرگ را می توان درباره تغییر رابط کاربری دانست که پیشتر در کیو ام سی خواندیم شباهت رابط کاربری اندروید پی (Android P) به iOS 11 آیفون X غیر قابل انکار است. به جز آن در یکپارچه کردن هوش مصنوعی یا همان AI در بطن اندروید نیز تلاش هایی شده است. در حقیقت پیش از این نیز تمام این موارد صورت می پذیرفت و موارد لزوما جدیدی نیستند. مثلا پیش بینی استفاده از برنامه ها یا تنظیم فوق هوشمند نور (!) با توجه به بازخورد شما نسبت به میزان روشنایی نمایشگر با توجه به مقداری که دستگاه تنظیم کرده است از مواردی است که پیش این نیز نمونه هایی داشته اما حالا در بطن اندروید وجود دارد و با ارایه چیپست های دارای هسته پردازشی NPU مثل کایرین 970 و اپل A11 بایونیک، می توان از آن ها بهره سریع تر و کم مصرف تر برد.

همچنین گوگل در اندروید پی (Android P) تلاش دارد تا با برنامه داشبورد شما را از نحوه استفاده خود از موبایل بیشتر آگاه کند، چیزی شبیه به نرم افزار QualityTime. بدین وسیله به شما کمک می کند تا کمتر از موبایل خود استفاده کنید، البته اگر خود شما بخواهید!

به صورت کلی اندروید پی (Android P) پیشرفت های قابل توجه تری نسبت به اندروید 8 دارد که این خود جای شکر دارد! نظر شما چیست؟ این میزان پیشرفت کافی است؟ البته هنوز ما در نسخه آزمایشی هستیم نسخه نهایی کاملا معرفی نشده است.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha