سیدمحسن حسینی مقدم  مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی وحرفه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش درباره کمبود نیروی انسانی هنرستان‌ها در مهر 97 اظهار کرد: پیش بینی ما این است که برای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه یعنی تحت پوشش بردن 40 درصد دانش‌آموزان در بخش فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش به 16 هزار هنرآموز و 20 هزار استادکار یعنی حدود 40 هزار نیرو نیاز داریم.

وی افزود: جذب 40 هزار نیرو در هنرستان‌ها برای مهر 97 عملا امکان پذیر نیست بنابراین تحقق پوشش 40 درصدی دانش‌‌آموزان در هنرستان‌ها نیز دشوار است.

حسینی مقدم بیان کرد:‌ آموزش‌وپرورش بخشی از کسری نیرو را از طریق سرباز معلمان و اضافه تدریس‌ها جبران می‌کند و برای ساماندهی نیروی انسانی در هنرستان‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنیم که ظرفیت کلاس‌های درس افزایش یابد یا اضافه تدریس‌ معلمان را داشته باشیم همچنین سیاست تکمیل ظرفیت و ارائه دروس کارگاهی در شیفت بعدازظهر مدنظر است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی وحرفه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه هنرستان‌ها از مهر 97 سه ساله می‌شوند، گفت: هم‌اکنون با توجه به دو پایه بودن هنرستان‌ها ضریب کلاس‌های درس دو است که با سه ساله شدن هنرستان‌ها، در بحث فضای آموزشی نیز با کمبود مواجه خواهیم شد البته در دو یا سه سال گذشته به سازمان نوسازی گفته‌ایم که هنرستان بسازند اما بازهم با کمبود کلاس مواجه  هستیم.

وی ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه سهم آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش باید به 40 درصد برسد و برای تحقق این هدف به نیروی انسانی نیاز داریم که اگر تخصیص معلم دچار مشکل شود در بحث افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان برای ورود به هنرستان‌ها با مشکل مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/

 

 

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha