تست مقاومت یکی از مواردی است که حتما باید ببینید، چون در حقیقت بهتر از ابتدا نقاط ضعف خود یا دستگاه خود را بدانید تا بتوانید بهتر زندگی کنید یا از آن استفاده نمایید. برای مثال اگر می دانید موبایل شما در خم شدن ضعف دارد (اصلا منظور ما آیفون 6 و 6 پلاس نیست!) خب مراعات می کنید، یا اگر می دانید لنز دوربین موبایل شما به راحتی آب خوردن خش می افتد (و این بار اصلا منظور ما اکسپریا ایکس زد پریمیوم نیست!) حواستان بیشتر به آن هست! خب حالا با انتشار تست مقاومت هوآوی پی 20 پرو (Huawei P20 Pro) نکته ای مشخص شده که یک راهنمایی در تیتر برای آن می بینید! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا نگاهی به این تست داشته باشیم.

می دانیم که هوآوی پی 20 پرو از شیشه گوریلا گلس استفاده نمی کند. در تست مقاومت در برابر خراشیدگی اما همانقدر که موبایل های دارای شیشه گوریلا گلس نسل 5 هستند مقاومت داشت و در سطح 7 خش های عمیق برداشت که در سطح 6 این خش ها قابل دیدن بودند. این را داشته باشید تا بعدا درباره آن صحبت کنیم. باقی بدنه در مقابل خراشدیگی مقاومت خوبی دارند و جالب اینکه فلاش دوربین زیر شیشه است که این تقریبا جز اولین دستگاه هایی است که چنین طراحی ای دیده ایم. جالب است نظر جری نیز همانند ما این است که کاش دوربین سیاه و سفید جای خود را به یک دوربین زاویه دید عریض می داد!

در مقابل شعله، نمایشگر OLED هوآوی پی 20 پرو تا 20 ثانیه مقاومت می کند اما پس از آن دیگر پیکسل ها شروع به گیمابی نمی کنند و حتی زمانی که نمایشگر خاموش باشد لکه سفید دیده می شود. خوب اینکه گلکسی اس 9 با وجود سفید شدن پیکسل ها اما می تواند آن ها را ریکاوری کند و این جز معدود نمایشگرهای دسته بندی کلی OLED است که چنین توانایی را دارد. بسیار خوب، به سراغ خم کردن هوآوی پی 20 پرو برویم.

هوآوی پی 20 پرو در مقابل فشار کمر خم می کند و در نهایت شیشه محفاظ نمایشگر می شکند! بله، از همان جایی که خراشیدگی های عمیق تر سطح 7 ایجاد شد، شاهد شکستن نمایشگر هستیم و ترک های بزرگی ایجاد شده است. این می تواند نشان از ضعف شیشه استفاده شده در موبایل شما داشته باشد. هر چند که نه، در زندگی عادی ما شاید پیش نیاید که چنین خراشیدگی هایی روی موبایل وجود داشته باشد و ما مثلا روی موبایل خود بنشینیم و شیشه آن بشکند اما به هر حال احتمال آن وجود دارد و باید از این ضعف آگاه باشید!

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این موضوع چقدر در خرید هوآوی پی 20 پرو تاثیر داشته باشد؟ شما از خریداران این دستگاه هستید؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha