به گزارش وب سایت تسنیم از مشهدمقدس، عبدالرضارحمانی فضلی صبح امروز در همایش روسای دفاتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور در مشهد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: امسال وارد چهلمین سال انقلاب شدیم از ابتدای انقلاب و حتی قبل از آن از این انقلاب به نام توطئه‌ای بر علیه شاه توسط آمریکا نام برده می‌شد و این تحلیل‌ها برای القای شکست ناپذیری آمریکا عنوان شده بود ولی پس از 22 بهمن این تعابیر به رنگ و بوی استکبارستیزانه تغییر ماهیت داد.

وی افزود: این چهل سال تا به امروز مدام مورد تهدید و براندازی قرار گرفته‌ایم و سعی شده است این نظام ناکارآمد جلوه کند، ولی امروز مواجهه آنها با ما در منطقه ممنوعه صورت گرفته است و به عنوان مثال یکی از این مناطق ممنوعه مورد بحث میان ایران و ابر قدرت‌ها، قدرت بلامنازع ایران در منطقه و یا در موضوع هسته‌ای است که این مرز و بوم حرف خود را بر کرسی نشانده است.

وزیر کشور با طرح این سوال که اگر امروز دشمنان فعالیت‌های ایران در منطقه را فعالیت تروریستی می‌نامند، آیا ایران تروریست است یا کشورهای سازنده و حامی  آنها بیان کرد: کشوری که 40 سال پیش سرنگونی‌اش را به امروز و فردا موکول می‌کردند و امروز به لطف خداوند متعال به یک نظام بالغ و قدرتمند تبدیل شده است، نشان دهنده این است که راه را به درستی رفته و این نظام  در مسیر درستی قدم برداشته است.

وی افزود: امروز مردم از تمامی نیوز و آمار کشور آگاه هستند و فعالیت‌های این نظام و دولت برای مردم بسیار ارزشمند است و به عبارت دیگر پل و راه ساختن و پیشرفت کردن امروز دعوای اصلی ما با دشمن نیست بلکه ما باید همان مولفه‌هایی را که امام راحل ساخت و مردم مقاومت کردند و انقلاب اسلامی پیروز شد را در قالب اسلام راستین و مبتنی بر درک حقایق و پی طریق سعادت دنبال کنیم و از آن در برابر دشمن دفاع کنیم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: در طرف مقابل نیز دشمن بر روی توجه مردم به اسلام و انقلاب بسیار حساس است چرا که امروز شاهد هستیم این اسلام راستین نه تنها محدود به یک منطقه نشده بلکه تا دورترین نقاط اروپا و آمریکا نیز راه یافته است.

وی خاطرنشان کرد: لیبرالیسم که به معنای آزادی واقعی در تمامی امور است در کشورهای پیشرفته وجود دارد، حال این سوال پیش می‌آید که آیا همین حکومت‌های آزادی که خود دم از آن می‌زنند، آزادی را برای مردم خود حفظ کرده‌اند اگر این آزادی حفظ شده پس وقوع جنگ‌های جهانی و یا داروینیسم اجتماعی در جامعه آنها نشان از چیست.

وزیر کشور گفت: امروز عملاً مردم این حکومت‌ها فهمیده‌اند که لیبرالیسم برطرف کننده نیاز آنها در زندگی نیست چرا که هر چه که قابل تغییر باشد قابل دوام و تکیه نیست و مردم نیز نمی‌توانند به آن تکیه کنند.

وی افزود: در دنیایی که انقلاب اسلامی رخ داد در کنار لیبرالیسم تفکر دیگری به نام سوسیالیسم وجود داشت و دنیا را در تضاد دائم تصور می‌کرد و همین تضادها باعث شد تا این تفکر به رقیب خود لیبرالیسم بتازد و تفکرات خود را بر این مسیر القا کنند، حال در اوج قدرت سوسیالیسم و لیبرالیسم امام خمینی(ره) حکومت دینی و مردمی را پایه‌ریزی کرد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: بنا بر اسناد موجود هیچ گروه سیاسی گمان نمی‌کرد که این انقلاب به پیروزی برسد و تمامی آنها به جز گروهای خالص دینی ما به دنبال افزایش قدرت نظامی خود بودند.

وی با بیان اینکه امام راحل تنها کسی بود که انقلاب اسلامی را پیروز می‌دید اظهار کرد: این انقلاب با تکیه بر واقعیت‌های موجود سیاسی و واقعیت‌های دینی و درک درست از نیازها پیروز شد و امروز ما در تداوم این انقلاب باید در راه حقیقت طلبی، صلح جویی و آرامشی که پیام اصلی این انقلاب است و از طرفی تمامی مردم دنیا خواهان این مولفه‌ها هستند، قدم برداریم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: اگر ما به دنبال اهداف اصلی انقلاب هستیم باید خود را نقد کنیم و معایب خود را به درستی بشناسیم و در جهت برطرف کردن آن قدم برداریم و در سال چهلم انقلاب غبارزدایی کنیم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: چهلمین سال انقلاب باید برگشت ما به سمت اصول اصیل ناب دینی باشد که امام راحل مبتنی بر آن انقلاب کرد. امروز اگر ما در مسیر درست قدم برمی‌داریم  و با مشکلات کمتری برخورد می‌کنیم دلیل آن وجود افراد پاک و متدینی نظیر مقام معظم رهبری است. 

وی بیان کرد: ما در ایمان خود مقتدر هستیم ابزاری که مومنانه با آن رفتار کنیم قدرتش صدها برابر از هر نوع سلاحی است. شرایط امروز ما تنها در یک کلمه یعنی تغییر خلاصه می‌شود، رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته در سخنانی در استان سمنان فرمودند که دنیا در حال تغییر است و اگر این تغییرات را نتوانیم مدیریت کنیم تسلیم این تغییر خواهیم شد و پس از آن ایشان مولفه‌های دقیق‌تری از این تغییرات را بیان کردند و آخرین این تغییرات، تغییرات تکنولوژیکی بود و به واقع نظرات گران‌بهایی در این زمینه درست مانند یک کارشناس خبره به حاضرین گوشزد کردند. ما باید در این حکومت زمینه اجرای عدالت برای ظهور منجی عالم بشریت آماده کنیم.

رحمانی فضلی گفت: تغییر نسل، تغییر سبک زندگی، تغییر در تکنولوژی، سه تغییر مهم در زندگی و جوامع امروز ایران و دیگر کشورها است.ما اگر می‌خواهیم حکومت کنیم بدون تغییر در ارتباطات خود نمی‌توانیم به درستی به راه خود ادامه دهیم.

وزیر کشور گفت: مقام معظم رهبری چندین سال است که بحث اقتصادی و توسعه آن را مدنظر قرار داده‌اند و باید به این موضوع توجه کنیم امید، نشاط، معرفت و توجه به راه راستین دینمان مهم است و باید در کنار تمامی موضوعات، رفتار و کارهای خود مدنظر  قرار دهیم.

رحمانی فضلی افزود: در بحث برجام طرف مقابل سیستم بانکی را مشکل‌دار عنوان می‌کردند اما این طور نبود ما با وجود همه این محدودیت‌ها به ویژه در حوزه علم قدم برداشتیم و پیشرفت کردیم و همین پیشرفت آنها را عذاب می‌دهد و امروز تهمت بمب ساختن و بمب داشتن به ما می‌زنند و این در صورتی است که دین ما این اجازه را به ما نمی‌دهد که دست به چنین اقدامی بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: استانداران، نمایندگان ما در هر استان همراه شورای هماهنگی تبلغیات اسلامی هستند تا چهلمین سال انقلاب به بهترین نحو گرامی داشته شود.

انتهای پیام/ح

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha