این روزها تقریبا هر روز می توان یک تست و مقایسه بین موبایل های مطرح بازار دید. عموما خیلی از ما با دیدن این مقایسه ها به نکات ریزی پی می بریم که اگر اینطور نمی بود، شاید نتیجه متفاوت تر رقم می خورد. مسلما هیچ شخصی نمی تواند بگوید که یک تست را کاملا بدون ایراد انجام داده است، همیشه موارد مختلفی وجود دارد که شاید از چشم بررسی کننده دور بماند و با گوشزد مخاطبین، می تواند برای دقت بیشتر تست های آتی بسیار مفید باشد. چندی پیش در کیو ام سی مقایسه نمایشگر آیفون X با گلکسی اس 9 را دیدیم و در آن تست عنوان شد که نمایشگر آیفون X روشن تر و با دقت رنگ بهتری نسبت به گلکسی اس 9 ظاهر شده است. به دلیل اینکه باتری گلکسی اس 9 زیر 5٪ خیلی از دوستان کیو ام سی به ما یادآور شدند که نور نمایشگرهای سامسونگ زیر 5٪ کاهش میابد، حتی اگر به صورت دستی آن را دوباره افزایش دهید. چون ما تفاوتی را در این زمینه حس نکرده بودیم، تاکید داشتیم که این موضوع در نتیجه نهایی تست تاثیری نخواهد داشت اما سوالی در ذهن ما ایجاد شد که شاید در حین ضبط، به دلیل تمرکز روی چندین مورد، شاید تفاوت اندک اما تاثیر گذاری از چشم ما دور مانده باشد اما راه فهمیدن آن چیست؟ قطعا یک مقایسه برای اینکه ببینیم آیا کاهش نور نمایشگر سامسونگ با باتری کمتر از 5٪ حقیقت دارد؟ پس در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

برای مقایسه تغییر در روشنایی نمایشگر یک دستگاه چندین راه وجود دارد، اول اینکه دستگاه را به تنهایی در دو حالت متفاوت از نظر حجم باتری قرار دهید و از نمایشگر آن عکس بگیرید و سپس با کنار هم قرار دادن این دو تصویر، تصمیم بگیرید. راه دیگر این است که یک دستگاه دیگر نیز کنار دستگاه مورد نظر قرار دهید و در دو حالت حجم باتری عکاسی کنید، به این صورت مقایسه می تواند با حضور یک دستگاه مشترک راحت تر باشد. همچنین در نهایت می توانید تصویر دستگاه مورد نظر را برش داده و کنار هم قرار دهید تا تفاوت را بررسی کنید.

ما در کیو ام سی راه پر زحمت تر اما دقیق تر دوم را انتخاب کردیم. موبایلی که ما به عنوان دستگاه مشترک در تصاویر مربوط به باتری 5٪ (اخطار دوم ضعیف بودن باتری در دستگاه های سامسونگ) و بالای 5٪ انتخاب کردیم، گلکسی A8 2018 است. علاوه بر دقت بر میزان روشنایی نمایشگر گلکسی اس 9 اگر به دقت رنگ ها و به خصوص قرمز دقیق تر گلکسی اس 9 نیز توجه کنید، دید جالبی نسبت به افزایش دقت بازتولید رنگ پرچمدارهای سامسونگ بدست خواهید آورد. همچنین بد نیست بدانید اکثر میان رده و پایین رده های جدید سامسونگ مثل گلکسی A8 2018 یا گلکسی J5 Pro آلگوریتم اورشارپینگ دارند و این سبب می شود که تصاویر شارپ تر دیده شوند.

بسیار خوب، ابتدا تصاویر نمایشگر گلکسی اس 9 را باتری 5٪ را می بینیم، این همان حالتی است که دستگاه برای بار دوم به شما اخطار کمبود باتری داده و نور را کاهش می دهد اما شما همچنان قادر خواهید بود آن را تا حداکثر دستی (قرمز شدن نوار تنظیم روشنایی) افزایش دهید:

روشنایی نمایشگر گلکسی اس 9 در حالت 5٪

حالا وقت آن است که گلکسی اس 9 را به شارژ وصل کنیم تا حجم باتری آن بیش از 5٪ شود و مقایسه کنیم که آیا روشنایی نمایشگر بشیتر می شود؟

روشنایی نمایشگر گلکسی اس 9 باتری بالای 5٪

و در نهایت برای اینکه بتوانید تصمیم بهتری بگیرید، گلکسی اس 9 با باتری 5٪ و بیشتر از 5٪ را از تصاویر بالا برش داده و در کنار هم قرار می دهیم. برخی تصاویر به دلیل بزرگنمایی متفاوت در دو حالت باتری، کمی متفاوت هستند اما به صورت کلی مقصود ما مقایسه میزان روشنایی است:

مقایسه روشنایی نمایشگر گلکسی اس 9 با باتری 5٪ و بالای 5٪

تصویر سمت راست بالای 5٪ تصویر سمت چپ 5٪

روشنایی نمایشگر گلکسی اس 9

روشنایی نمایشگر گلکسی اس 9

همانطور که ملاحظه می کنید، از نظر روشنایی نمایشگر هیچ تفاوت قابل لمسی که بخواهد در نتیجه بررسی یا مقایسه تاثیر بگذارد، وجود ندارد. همچنین یادآور می شود که تمام تست ها در حالت خودکار انجام شده است، همان حالتی که اکثریت کاربران با آن دستگاه خود را تجربه خواهند کرد.

نظر شما چیست؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha