می دانیم سامسونگ چیپست های خود را تحت برند اگزینوس تولید می کند و در دستگاه های خود استفاده می کند. هر چند می توان گفت این چیپست ها آنقدر که حضور یک چیپست اسنپدراگون به مشتریان قوت قلب نمی دهد اما در عمل واقعا شما را پشیمان نمی کنند. اگزینوس 8895 چیپست پرچمدار سامسونگ است که در پرچمدارهای سال 2017 این شرکت کره یعنی خانواده گلکسی اس 8 و گلکسی نوت 8 به کار برده شد. حالا به نظر می میرسد میزو قصد استفاده از این چیپست را در پرچمدار 2018 خود که برای ۱۵ مین سالگرد تاسیس این شرکت ارائه خواهد شد، دارد! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا این موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

از آنجا که عموما تولیدکننده های چینی بیشتر به سمت استفاده از چیپست های مدیاتک می روند کمی تفاوت نسبت به آنها و استفاده از یک نام معتبرتر مثل کوالکام یا سامسونگ می تواند به محصول آن ها اعتبار بیشتری بدهد. این اعتبار زمانی بیشتر به چشم می آید که چیپست مورد نظر در دستگاه خوش نامی مثل گلکسی اس 8 استفاده شده باشد.

هر چند این چیپست خیلی به روز نیست اما به نظر می رسد که سامسونگ علاقه ای ارائه چیپست خود به تولیدکننده ثالث ندارد و مثلا زمانی شرکتی مثل میزو می تواند از چیپست به روز اگزینوس 9810 استفاده کند که سامسونگ یک پرچمدار با نسل بعدی یعنی اگزینوس 9820 ارائه کرده باشد. صحبت از اگزینوس 9810 که در خانواده گلکسی اس 9 استفاده شده و در گلکسی نوت 9 نیز استفاده خواهد شد، شد و بد نیست بدانید که میزو 15 پلاس حداقل روی کاغذ مشخصات بهتری از گلکسی اس 9 ساده دارد. برای مثال دوربین دوگانه، دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی و باتری ۳۴۳۰ میلی آمپری در کنار نمایشگر بزرگتر که به احتمال قوی از نوع AMOLED است می تواند از برتری های میزو 15 پلاس باشد در عین حال اما چیپست قدیمی تر است که مسلما قیمت کمتری را سبب خواهد شد.

میزو پیش از این نیز از چیپست های اگزینوس سامسونگ در پرچمدارهای خود استفاده کرده بود، برای مثال میزو 6 پلاس (تفاوت در نام گذاری را!) از چیپست قدیمی تر اگزینوس 8990 استفاده شده بود که با گلکسس اس 7 ارائه شد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید سامسونگ بتواند در بازار چیپست ها بازار خود را گسترش دهد؟ می دانیم که آن ها آرزوی بزرگی برای تصاحب بازار حسگر تصویر دوربین موبایل ها نیز دارد!

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha