بررسی وضعیت شرکت ها در بازارهای اصلی یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که می توان درباره آن برند و موفقیت راهبردهایش صحبت کرد. بازار امریکا یکی از بازارهای اصلی برای تولیدکننده های موبایل است و تلاش برای تصاحب آن واقعا زیاد و تنگاتنگ است چرا که در این فاصله های نزدیک اگر شما کمی بهتر باشید، گیم را برده اید. در آخرین بررسی ها از بازار موبایل امریکا شاهد این هستیم که سامسونگ بیشترین سهم از بازار امریکا و اپل بیشترین وفاداری را در ماه گذشته ثبت کرده اند! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید کمی در این زمینه بیشتر صحبت کنیم.

آمار وفاداری مشتری ها به برند

آمار وفاداری مشتری ها به برند

پیش از آغاز بد نیست که اشاره کنیم احتمالا Sep 2018 و Dec 2019 باید اشتباه تایپی باشد و منظور همان Sep 2017 و Dec 2017 است. بسیار خوب، همانطور که در جدول بالا حاصل از بررسی های موسسه CIRP می بینید، وفاداری به برند در اپل همواره بالاتر از همه برندهای دیگر است اما با رشد سامسونگ در میانه های سال 2017 و افت اپل در مدت زمان مشابه شاهد نزدیک شدن وفاداری این برندها هستیم اما پس از آن و با معرفی آیفون های جدید فاصله بین اپل و سامسونگ از نظر فاکتور وفاداری بیشتر شده است. نکته دیگر که می تواند جالب باشد افزایش وفاداری دو برند دیگر فعال در بازار امریکا یعنی ال جی و موتورولا است!

سهم بازار

سهم بازار

اما سهم بازار، جایی که تعداد موبایل فروخته شده مشخص می شود و سامسونگ در چارک ابتدایی سال 2018 فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است. سامسونگ با سهم 39٪ از بازار امریکا توانسته در صدر جدول فروش باشد و این در حالی است که آیفون های اپل از طرفی قیمت بالا و از طرفی بسیار بسیار طراحی قدیمی ای دارند! اپل با این حال 31٪ از بازار را در دست دارد و پس از آن ال جی سومین جایگاه را با 14٪ فروش و دیگر برندها با 17٪ فروش قرار دارند.

سهم از بازار عموما رابطه مستقیمی با عرضه محصول جدید دارد و همانطور که می بینید سهم بازار اپل در بازه عرفی دستگاه جدید بیشتر از سامسونگ شده است! نظر شما چیست؟ این شرکت ها در مسیر درست قدم برداشته اند؟ البته از یاد نبرید هر چند اگر عملکرد این برندها در یک بازار اصلی خوب باشد به این معنی نیست که همه راه را درست رفته اند! سامسونگ در حال از دست دادن بازار چین و هند است و ال جی از خیلی بازار خارج شده اند!

نظر شما چیست؟  چطور فکر می کنید؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha