روزگاری بود که اندازه نمایشگر موبایل ها روی حدود 4 اینچ دور می زد و آیفون هم اندازه 3.5 اینچ را مناسب دست انسان می دانست! حالا در بازه ای از زمان ایستاده ایم که موبایل های مثلا کوچک، 5.8 اینچ و موبایل های بزرگ بیش از 6 اینچ نمایشگر دارند! امشب و به مناسبت معرفی موبایل 5.8 اینچی اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم با نمایشگر 4K HDR و دوبین دوگانه با ISO 51200 می خواهیم آن را با دو رقیب جدی از اپل و سامسونگ که اتفاقا همین اندازه نمایشگر 5.8 اینچی دارند، مقایسه کنیم! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا مقایسه ابعاد و وزن اکسپریا ایکس ز 2 پریمیوم با اکسپریا ایکس زد 2، گلکسی اس 9 و آیفون X انجام دهیم.

مقایسه ابعاد اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم

مقایسه ابعاد اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم

همانطور که در تصویر بالا، استخراج شده از Gsmarena می بینید، اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم با نمایشگر 5.8 اینچی ارایه شده است و دو رقیب دیگر هم همین اندازه نمایشگر ار دارند اما اینجا یک فاکتور با اهمیت دیگر نیز وجود دارد! زمانی می تواند دو نمایشگر را با فاکتور قطر (به عبارت ساده تر همین اینچ که می گویند) سنجید که نسبت تصویر یکسان باشد! اگر نسبت تصویر متفاوت باشد، مساحت نمایشگر حتی با قطر یکسان، تغییر می کند. مثلا اینجا مساحت نمایشگر اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم به دلیل نسبت تصویر 16:9 برابر 92.7 سانتی متر مربع است و این در حالی است که مساحت نمایشگر گلکسی اس 9 برابر 84.8 سانتی متر مربع و مساحت نمایشگر آیفون X برابر 84.4 سانتی منر است. بدین ترتیب با وجود یکسان بودن قطر نمایشگر اما به دلیل نسبت تصویر متفاوت، نمایشگر 5.8 اینچی اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم از نمایشگر 5.8 اینچی گلکسی اس 9 و آیفون X بزرگتر است.

حاشیه نمایشگر در گلکسی اس 9 کمتر از آیفون X و آیفون X کمتر از اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم است. این کم بودن حاشیه سبب شده که نمونه های اپل و سامسونگ دستگاه های بسیار جمه و جورتر و خوشدست تری باشند. در مقابل تمایشگر اکسپریا یاکس زد 2 پریمیوم رزلوشن 4K، نمایشگر گلکسی اس 9 رزلوشن 3K و نمایشگر آیفون X به نوعی 2.5K است!

اما به ضخامت و وزن می رسیم، جایی که نمونه سونی یعنی اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم کمی تپل و خپل است! ضخمات اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم تا 11.9 میلی متر در ضخمی ترین نقطه می رسد که البته در لبه ها این ضخمات برابر 6.4 میلی متر است. در مقابل رقبا ضخمات 7.7 و 8.5 میلی متر را ارایه می کنند که گلکسی اس 9 به دلیل دو لبه خمیده پشت و جلو حتی باریک تر هم احساس می شود. ضخمات زیاد اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم شاید با در نظر نگرفتن سُر بودن طراحی و عدم قرار گرفتن آن روی میز بتواند قابل اغماض باشد اما وزن 236 گرمی آن در مقابل وزن 163 و 174 گرمی رقبا واقعا زیاد است!

اگر باتری این 3 دستگاه را با هم مقایسه کنیم، باتری اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم با 3450 میل آمپر، بیشترین حجم را دارد اما این لزوما تاییدکننده وزن بسیار بالای این دستگاه نمی شود! مثلا بد نیست بدانید که هوآوی میت 10 پرو با باتری 4000 میلی آمپری تنها 178 گرم وزن دارد!

نظر شما درباره طراحی، ابعاد و وزن اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم چیست؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha