به گزارش نیوزنگار کشاورزی نیوزگزاری کیو ام سی، علی‌اکبر مهرفرد در مراسم تودیع و معارفه معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام اظهار کرد: نرخ ارز نهاده‌های کشاورزی بویژه کالاهای اساسی مانند ذرت، کنجاله سویا، روغن خام و دانه‌های روغنی با قبل از تک نرخی شدن تفاوتی نکرده است، بلکه تنها روش پرداخت آن تغییر دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه نرخ ارز 4200 تومان شده است 400 تومان مابه‌التفاوت آن توسط دولت پرداخت می‌شود.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: کسانی که بخواهند قیمت کالاهای اساسی را به بهانه تک نرخی شدن ارز بالا ببرند تخلف کرده‌اند و دستگاه‌های نظارتی با آنها برخورد می‌کنند.

وی تصریح کرد: ما به وارد کنندگان نیز اعلام کردیم افرادی که محصولات خود را به نرخ مبادله‌ای وارد می‌کردند یارانه ارزی می‌گیرند و نباید نگرانی از بابت تغییر نرخ ارز داشته باشند.

مهرفرد گفت: به دستگاه‌های نظارتی نیز این موضوع اعلام شده است بنابر این اگر کسی با تخلفی مواجه شد به سرعت آن را به دستگاه‌های نظارتی گزارش دهند.

وی در پاسخ به سوال کیو ام سی مبنی بر اینکه مردم نگران افزایش قیمت کالاهای اساسی نباشند، گفت: طبیعتا زمانی که تصمیم جدیدی گرفته می‌شود در ابتدای طرح مقداری ابهام وجود دارد اما به نظر بنده قیمت کالاهای اساسی نباید تغییری داشته باشد.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی افزود: از طرفی باید توجه کرد که نرخ واردات کالاهایی که ارز مبادله‌ای وارد نمی‌شده است کاهش قیمت تمام شده دارد و باید قیمت آن کالاها حتی ارزان شود.

مهرفرد گفت: هرچند ممکن است تا بانک‌ها به هماهنگی‌های لازم برسند زمان ببرد و در انتهای این طرح جدید کمی ناهماهنگی وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha