به گزارش خبرنگار وب سایت تسنیم در دمشق،بامداد شنبه بیست و پنجم فروردین- «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا فرمان تجاوز نظامی به سوریه را صادر کرد.

طبق اعلام مقام‌های آمریکایی، در جریان این حمله حدود 100 تا 120 فروند موشک به مناطق مختلف سوریه شلیک شده است. پدافند هوایی ارتش سوریه بخشی از این موشک‌ها را ساقط کرده است.

این حمله یک هفته پس از آن صورت گرفت که گروه‌های تروریستی فعال در شهر «دوما» واقع در غوطه شرقی دمشق مدعی شدند که به این شهر حمله شیمیایی شده است. دولت آمریکا بلافاصله دمشق را به دست داشتن در این حادثه متهم و اعلام کرد که ممکن است به زودی به سوریه حمله کند.

در حالی که در روزهای گذشته از اقدام نظامی گسترده علیه سوریه صحبت می‌شد، حمله به این کشور به هدف قرار دادن چند پایگاه نظامی و ساختمان محدود شد. وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون) پایان این تجاوز را اعلام و تأکید کرد افزایش حملات در دستور کار نیست.

 منابع نظامی سوریه اعلام کردند که تجاوز نظامی آمریکا و دو همپیمان غربی‌اش به سوریه حدود کمتر از یک ساعت ادامه داشت و در جریان آنها 10 نقطه، عمدتا در دمشق و حومه آن و نیز حمص، هدف قرار گرفتند.

خبرنگار تلویزیون «روسیا الیوم» اهداف بمباران‌شده در جریان تجاوز نظامی چند ملیتی غرب به سوریه را به این ترتیب اعلام کرد:

تیپ 105 گارد ریاست‌جمهوری در دمشق

پایگاه دفاع هوایی در کوه «قاسیون» در دمشق

 فرودگاه نظامی «المزه» در دمشق

مرکز تحقیقات علمی در «برزه» دمشق

مرکز تحقیقات علمی در «جمرایا» واقع در ریف دمشق

تیپ 41 نیروهای ویژه در ریف دمشق

مواضع نظامی در نزدیکی «الرحیبه» در قلمون شرقی واقع در ریف دمشق

مواضعی در منطقه «الکسوه» در ریف دمشق

طبق این گزارش، جنگنده‌ها همچنین مرکز تحقیقات علمی در ریف حماه را بمباران کردند. در این حملات، همچنین انبار مهمات ارتش در حمص هدف قرار گرفت.

از سوی دیگر، منابع نظامی و رسانه‌ای سوریه تأکید کردند که در این حملات غربی‌ها فرودگاه بین‌المللی دمشق هدف قرار نگرفته است.

وب سایت رسمی سوریه نیز گزارش داد، سامانه‌های پدافند هوایی سوریه با حملات چند ملیتی غرب به این کشور مقابله کردند و ده‌ها موشک را در مناطق هدف قرار گرفته ساقط کردند.

به گزارش سانا، 13 موشک مهاجم بر فراز الکسوه منهدم شد. در حالی‌که فعالان اعلام کردند که سامانه‌ها 15 موشک را در الکسوه منهدم کردند.

 

 

تلویزیون «النیوزیه» سوریه نیز گزارش داد که سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه با موشک‌های مهاجم در منطقه «دنجه» در ریف غربی حمص مقابله کردند.

از سوی دیگر، یک مقام ارشد دولتی در دمشق اعلام کرد حملات نظامی تحت فرماندهی آمریکا به سوریه پایان یافت و این حملات محدود بود.

گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، وابسته به معارضان، نیز اعلام کرد که تمام پایگاه‌ها و تاسیساتی که در جریان این حملات بمباران شدند طی چند روز گذشته توسط ارتش سوریه تخلیه شده بودند.

مسئولان آمریکایی اعلام کردند که در جریان این حمله، حدود 100 تا 120 موشک به اهداف نظامی در سوریه شلیک شده است. 

در همین راستا، یک مقام نظامی در سوریه به وب سایت آلمان اعلام کرد که در جریان تجاوز نظامی چند ملیتی غرب به سوریه، 6 سرباز این کشور زخمی شدند.

این مقام سوری گفت در جریان تجاوز نظامی مشترک آمریکا، بریتانیا و فرانسه یک انبار تسلیحات در منطقه «شین» در غرب شهر حمص منهدم شد و دست‌کم 6 سرباز زخمی شدند.

 

 

وب سایت رسمی سوریه( سانا) نیز از زخمی شدن دست‌کم سه غیرنظامی در این تجاوز نظامی غرب خبر داد و خاطرنشان کرد این بمباران، خسارت‌های مادی در منطقه «برزه» در شمال شرق دمشق برجای گذاشت.

 

رسانه ها در خبری به نقل از شاهدان عینی اعلام کردند که مراکز نظامی واقع در شرق دمشق هدف حملات آمریکا و متحدانش قرار گرفته است.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha