به گزارش نیوزنگار رونقی نیوزگزاری کیو ام سی، دولت از 20 فروردین ماه و بعد از ثبت رکورد دلار 6هزار تومانی در بازار ارز تصمیم گرفت دلار را در نرخ 4200 تومان تک‌نرخی کند.

برهمین اساس و با تصمیم دولت از امروز عرضه ارز فقط با قیمت 4200 تومان خواهد بود. این قیمت گرچه برای تمامی گروه‌های کالایی در نظر گرفته شده است اما تهیه آن مشروط به ارائه اسناد و مدارک لازم برای تخصیص ارز خواهد بود.

دولت هر قیمتی غیر از 4200 تومان را برای دلار، قاچاق اعلام کرده است؛ رئیس کل بانک مرکزی هم از ارسال اسامی صرافی‌های غیرمجاز به نیروی انتظامی نیوز داده و گفته که تمام این صرافی‌ها تعطیل خواهند شد.

دولت البته اعلام کرده که به تمام نیازهای واقعی ارز 4200تومانی تعلق می‌گیرد بنابراین واردکنندگان، مسافران،‌ بیماران و دانشجویان نباید نگرانی در این خصوص داشته باشند.

براساس تصمیم ستاد رونقی دولت مبنی بر یکسان‌سازی نرخ ارز با نرخ 4200 تومان برای هر دلار که به‌منظور تثبیت بازار ارز اتخاذ شد، بانک مرکزی اطلاعیه‌ای در رابطه با نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی به‌شرح ذیل منتشر کرد:
1. ارز مسافرتی برای یک بار سفر در سال به‌میزان 1000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می‌شود. میزان ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم‌مرز و کشورهای مشترک المنافع به‌غیر از عراق 500 یورو یا معادل آن به سایر ارزها می‌باشد.

2. متقاضیان ارز مسافرتی موظف به ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط هواپیما، ویزای کشور مقصد (در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند) و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور به بانک ملی می‌باشند.

3. متقاضیان باید نسبت به پرداخت معادل ریالی ارز مسافرتی به شعب منتخب بانک ملی اقدام و در مقابل آن سند حسابداری/رسید دریافت کنند.

4. پرداخت ارز مسافرتی در باجه بانک ملی مستقر در مبادی خروجی (پس از باجه کنترل گذرنامه) و در مقابل دریافت سند حسابداری/ رسید و ممهور کردن گذرنامه متقاضی انجام می‌شود.

5. میزان و ترتیبات پرداخت ارز به زائران عتبات عالیات پس از هماهنگی با سازمان حج و زیارت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

6. تأمین ارز درمانی و دانشجویی با رعایت مجموعه مقررات ارزی از طریق بانک‌های تجارت و سامان کمافی‌السابق ادامه می‌یابد.

انتهای پیام/*

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha