این یک موضوع تازه برای کاربران سامسونگ نیست، این شرکت به تامین قطعات از دو منبع که پای ثابت یکی از آن ها همیشه خودش است، عادت دارد! دو ماه پیش بود که در کیو ام سی خواندیم احتمالا حسگر دوربین گلکسی اس 9 مدل سونی IMX345 خواهد بود! این شایعه نه تایید شد و نه تکذیب و پس از معرفی رسمی آن خبر استفاده شدن حسگر جدید ISOCELL سامسونگ با قابلیت فیلم برداری فوق آهسته 960 فریم بر ثانیه در گلکسی اس 9 را خواندیم. حالا به نظر می رسد که هر دو خبر صحیح هستند و حسگر تصویر دوربین گلکسی اس 9 پلاس در برخی بازارها سونی IMX345 است! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره دوربین گلکسی اس 9 بدست آوریم.

طبق کالبدشکافی دوربین گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس در برخی بازارها سامسونگ از حسگر تصویر تصویر سونی IMX345 استفاده کرده است. این حسگر تصویر تمام نیازهایی که گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس دارند را برطرف می کند و همانند IMX400 اکسپریا ایکس زد 1 توانایی فیلم برداری 960 فریم بر ثانیه را نیز دارد. حسگر تصویر ایزوسل S5K2L3 برای دوربین باقی مدل های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس استفاده شده است.

از نظر کیفیت خروجی نباید نگران بود و به دنبال این بود که کدام مدل را بخریم اما دانستن این موضوع به ما یادآوری می کند که آرزوی به زیر کشیدن سونی از تخت پادشاهی بازار حسگر تصویر موبایل توسط سامسونگ اگر هم اتفاق بیفتد، در بازه زمانی دورتری رخ می دهد. در تصویر زیر می توانید شباهت حسگر تصویرهای سامسونگ و سونی هم دوره را ببینید:

مقایسه حسگر تصویر های سامسونگ و سونی

مقایسه حسگر تصویر های سامسونگ و سونی

همانطور که می بینید این موضوع استفاده از دو نوع حسگر تصویر با گلکسی اس 2 آغاز شده و از گلکسی اس 5 به این سو هر سال اتفاق افتاده است. اگر دوست دارید بدانید حسگر تصویر دوربین موبایل شما چه مدلی است می توانید از برنامه AIDA64 استفاده کنید.

دانلود نرم افزار AIDA64 از APKmirro

نظر شما درباره این موضوع چیست؟ نگران چنین مسئله ای هستید؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha