محمد رضا پورابراهیمی در گفتگو با نیوزنگار رونقی نیوزگزاری کیو ام سی، با بیان اینکه فعالان رونقی در اواخر سال 96 حدود 30 میلیارد دلار سرمایه را از کشور خارج کرده‌اند، گفت: منظور از خروج سرمایه عدم انتقال ارز حاصل از صادرات و یا خارج شدن مستقیم ارز از کشور می‌باشد.

رئیس کمیسیون رونقی مجلس گفت: فعالان رونقی به دلیل عدم مدیریت صحیح و ناکارامدی بانک مرکزی منابع ارزی خود را به داخل کشور نیاورده و یا بعد از صادرات منابع را به داخل کشور منتقل نمی‌کنند.

وی افزود، از طرفی در تخلفات جدید دیده شده که یک فعال رونقی درخواست واردات را ارائه میکند اما از ارز تخصیص داده شده را به شکل دیگری در حوزه غیر تعریف شده استفاده میکند.

رئیس کمیسیون رونقی با اشاره به جدیت در پیگری طرح کاهش نرخ ارز تاکید کرد، مفاد طرح دو فوریتی کاهش نرخ ارز در نشست مشترک روز دوشنبه با  مدیران ارشد رونقی کشور پیگیری خواهد شد. یکی از محورهای اصلی این طرح  بازگشایی حساب  سپرده ارزی با ضمانت بانک مرکزی و پرداخت سود به این حسابهاست.

پورابراهیمی ادامه داد، در این نشست مشترک بین دولت و مجلس که فردا برگزار خواهد شد مقاماتی از بانک مرکزی به همراه رئیس کل این بانک حضور دارند. اگر در این نشست به این نتیجه برسیم که همه  موضوعات برای ساماندهی بازار ارز عملی و برنامه زمانبندی برای انجام برنامه‌های مد نظر ارائه شود، طرح پیگری نخواهد شد. اما اگر توافق حاصل نشود طرح دوفوریتی  را  هفته آینده در مجلس به اجرا خواهیم گذاشت.

 

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha