به گزارش نیوزنگار رونقی باشگاه نیوزنگاران پویا، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون رونقی مجلس شورای اسلامی در رابطه با چگونگی حمایت از کالای ایرانی و قرارگرفتن واردات کالا در راستای حمایت از کالای ایرانی گفت: اکنون سالانه 40 تا 45 میلیارد دلار واردات به کشور صورت می‌گیرد که باید در رابطه با آن آنالیز دقیقی صورت بگیرد و کالاهایی که در زمینه توسعه تولید کشور قرار می‌گیرد از موارد مصرفی جداسازی شود.

وی با بیان این‌که مقرر شده بود وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه اقدام کنند اما تاکنون عملاً برنامه مشخصی در این رابطه نداشته است و این اقدام را هنوز صورت نداده است.

رئیس کمیسیون رونقی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این رویه وزارت صنعت گفت: اکنون کالاهایی را وارد می‌کنیم که به‌راحتی در کشور تولید می‌شود و در برخی از آنها صادرکننده عمده نیز هستیم.

پورابراهیمی افزود: مثلاً به‌عنوان نمونه در مواد شوینده و مواد غذایی و شیرینی و شکلات اکنون برند ایرانی در خارج از کشور و کشورهای اروپایی برند معتبری است، اما این کالاها به‌راحتی وارد کشور می‌شود و هیچ برنامه‌ای نیز برای محدودسازی و یا ممنوعیت آن مشاهده نمی‌شود و در بازارهای ایرانی انواع و اقسام برندهای اروپایی را می‌توان در این زمینه مشاهده کرد در صورتی که نمونه ایرانی آن با همان کیفیت و بهتر از آن وجود دارد.

انتهای پیام/*

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha