مدت زیادی بود که پس از افتضاح گلکسی اس 4 با چیپست اگزینوس دیگر خیلی تست های مقایسه ای بین نسخه اگزینوس و اسنپدراگون پرچمدارهای سامسونگ داغ نشده بود. حتی در گلکسی اس 6 و گلکسی نوت 5 که به کل سامسونگ از چیپست های ساخت خود استفاده کرده بود. حالا اما می خواهیم با مقایسه گلکسی اس 9+ نسخه اگزینوس 9810 با نسخه اسنپدراگون 845 ببینیم که آیا باید نگران تفاوت عملکرد بین این دو دستگاه باشیم یا خیر! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا ویدیو مقایسه این نسخه گلکسی اس 9+ را با هم ببینیم.

ابتدا با دیدن بنچمارک پردازنده شاید شما هم فکر کردید که نسخه اگزینوس 9810 باید بهتر از نسخه اسنپدراگون 845 باشد اما در عمل شاهد عملکرد بهتر نسخه اسنپدراگون هستیم اما نه آنقدر زیاد! به هر حال این اختلاف هر چند زیادی نیست اما شاید بتوان گفت مثل تفاوت دو نسل گلکسی اس 8 و گلکسی اس 9 است. نسخه اگزینوس 9810 در برخی موارد سریع تر از اسنپدراگون 845 با حتی برابر آن بود اما موارد زیادی مشخصات نسخه اسنپدراگون بهتر، به خصوص در گیم ها.

هر چند نمی توان برای این تفاوت کوچک به دنبال خرید نسخه خاصی از گلکسی اس 9+ بود اما به هر حال با وجود قدرت بیشتر چیپست اگزینوس 9810 شاید انتظار همه کاربران این بود که سرعت گلکسی اس 9+ اگزینوس بیشتر باشد. شاید دلیل را بتوان در بهینه نبودن برنامه و گیم ها با پردازش ویژه 4 هسته قوی و فرکانس متغیر هر هسته آن شاخه دانست اما به هر حال خروجی باید بهینه باشد!

نظر شما چیست؟ این تفاوت چقدر برای شما اهمیت دارد؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha