اسپورت سه: تیم ملی ایران در حالی به مصاف تونس خواهد رفت که این تیم آفریقایی از گیمکنان دو رگه متعددی تشکیل شده است.

در بین گیمکنانی که به اردوی تیم ملی تونس برای دو گیم دوستانه با ایران و کاستاریکا دعوت شده اند، نام گیمکنان دو رگه بسیاری دیده می شود. فوتبالیست هایی که در لیگ فرانسه گیم می کنند و اغلب هم چهره های جوان و با استعدادی هستند که در یکی دو سال اخیر به سطح اول لوشامپیونه رسیده اند.

معلول، سرمربی تیم مراکش الیاس سخیری، معز حسن، سیف الدین خاوی و یوهان بن علوان را برای اولین بار به تیم ملی دعوت کرده و این در حالی است که این ستاره ها همگی دو رگه هستند و همچنین در تیم های بزرگ فوتبال اروپا گیم می کنند. سخیری در مون پلیه، سیف الدین در ترویس و بن علوان در لستر سیتی گیم می کنند و در دو دیدار مقابل کاستاریکا و ایران احتمالا آزمایش خواهند شد. پس از این که تیم ملی تونس، برای پنجمین بار در تاریخ و برای اولین بار پس از 2006 به جام جهانی صعود کرده، مسئولان فوتبال و کادرفنی این کشور تلاش داشته اند تا گیمکنان دو پاسپورته را به تیم ملی این کشور بیاورند تا از تجربیات اروپایی آن ها استفاده کنند و برای اولین بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کنند.

دعوت کردن از این گیمکنان باعث انتقادات زیادی از فدراسیون فوتبال این کشور شده اما آن ها پشت تصمیمات سرمربی تیمشان ایستاده و اعلام کرده اند که تمام تلاششان این است که تیم قدرتمندی را به جام جهانی ببرند و تیم ملی شان متشکل از گیمکنان بومی و ستاره های تونسی که در اروپا رشد کرده اند، باشد.

الیاس سخیری در گفتگو با فرانس پرس اعلام کرد: پس از اضافه شدن به تیم ملی تونس، خیلی زود با آن ها هماهنگ شدم و شرایطم خیلی خوب است و در حال کسب تجربه بسیار خوبی هستم.

سخیری ادامه داد: دیگر گیمکنان به خوبی از من استقبال کردند و جای هیچ نگرانی نیست. من نمی توانم عربی صحبت کنم اما در حال تلاش هستم تا خیلی زود این زبان را یاد بگیرم و با تیم هماهنگ تر شوم. اکنون رابطه بسیار خوبی با سرمربی داریم و این را می توان از ویدئوهای تمرین فهمید.

همین ویدئوها و صمیمیت بین گیمکنان بومی و دو رگه، خط بطلانی بود بر حواشی و صحبت های در گوشی که روابط گیمکنان با یکدیگر را خوب پیش بینی نمی کردند.

معز حسن دروازه بان 23 ساله فرانسوی – تونسی هم گفته که من از دعوت شدن به تیم ملی بسیار خوشحالم و حالا که دروازبان شماره یک تیم جیمی شدم، انتظار رقابت خوب با دروازه بانان ملی پوش تیم ملی تونس را دارم.

او درباره گیمکنان دو رگه و انتخاب خودش که تیم ملی تونس بود هم گفت: من هیچ حس پشیمانی ندارم و فکر میکنم تصمیم درستی گرفته ام. من برای جوانان فرانسه گیم کردم و این حس بسیار خوبی است که شانس گیم در تیم ملی تونس را هم دارم و بتوانم خود را به آن ها هم ثابت کنم. من این انتخاب را با قلبم انجام دادم و قبلا هم به تونس سفر کرده بودم.

برخلاف این گیمکنان، بن یدر ستاره تیم سویا پیشنهاد تیم ملی تونس را رد کرد. البته پیش از این که تونسی ها به او پیشنهاد بدهند، دیدیه دشان او را به تیم ملی دعوت کرده بود و او هم به دنبال رویاسازی در تیم ملی فرانسه است. بن یدر، در مسابقات حذفی لیگ قهرمانان مقابل منچستر یونایتد درخشش بسیار خوبی داشت و عامل حذف این تیم بزرگ شد اما دیدیه دشان معتقد است که عملکرد بن یدر در طول فصل، او را مجاب به دعوت کرده است.

مشابه بن یدر، برادر سامی خدیرا، گیمکن تیم آگزبورگ آلمان است. او نیز پیشنهاد تیم ملی تونس را رد کرد و گفت که فقط می توانم آلمانی صحبت کنم و این دلیل اصلی من برای رد کردن پیشنهاد تیم ملی تونس است چون مشکل جدی زبانی خواهم داشت.

در تیم ملی ایران نیز همچون تونس، گیمکنان دو رگه بسیاری حضور دارند و بازار حضورشان در تیم کشورمان، از زمان برانکو ایوانکوویچ وجود داشت. فریدون زندی، در راه جام جهانی 2006 کمک حال تیم ملی ایران بود و حالا هم اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و… مدت هاست در ایران حضور دارند و سامان قدوس هم به تازگی به تیم ملی اضافه شده است.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha