خانواده اکسپریا ایکس ای 1 (Xperia XA1)‌ حدودا یک سال پیش رسما عرضه شدند و میان رده های سونی هستند. این دستگاه ها که با اندروید 7 عرضه شدند حالا به اندروید 8 آپدیت شده و جدیدترین نسخه اندروید را دارند. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا نگاهی به آپدیت اندروید 8 اکسپریا ایکس ای 1 (Xperia XA1) داشته باشیم.

آپدیت اندروید 8 اکسپریا ایکس ای 1

آپدیت اندروید 8 اکسپریا ایکس ای 1

خانواده اکسپریا ایکس ای 1 (Xperia XA1) سه عضو دارد که عبارت اند از اکسپریا ایکس ای 1، اکسپریا ایکس ای 1 اولترا و اکسپریا ایکس 1 پلاس. این سه دستگاه با تغییر شماره ساخت از 48.0.A.1.131 به 48.1.A.0.116 آخرین نسخه اندروید یعنی اندروید 8 را دریافت کرده اند. این آپدیت همچنین آپدیت امنیتی ماه گذشته یعنی فوریه را نیز همراه خود دارد.

اینکه چه تغییراتی رخ داده است یا در چه کشورهایی عرضه شده هنوز کاملا مشخص نیست اما انتظار می رود حداقل، بهبودهای اندروید 8 به این دستگاه ها اضافه شود.

اینجا جا دارد که مقایسه ای بین میان رده های سونی و سامسونگ از نظر سیستم عامل و سرعت آپدیت داشته باشیم! برای مثال خانواده اکسپریا ایکس ای 1 تقریبا هم دوره گلکسی A 2017 سامسونگ هستند. نمونه های سونی با اندروید به روز نسخه 7 عرضه شدند و حالا اندروید 8 را دارند، این در حالی است که گلکسی A 2017 سامسونگ با اندروید 6 عرضه شدند، اندروید 7 را مدتی پیش گرفتند (حدودا 6 ماه) و اصلا مشخص نیست که اندروید 8 را چه زمانی دریافت کنند، چرا که جدیدترین نسل این خانواده یعنی گلکسی A 2018 حتی با اندروید 7 عرضه شدند و خود در صف آپدیت به اندروید 8 هستند! خب این قطعا موضوع جذابی برای خریداران سامسونگ نیست و در مقابل خریداران سونی قطعا از آپدیت سریع تر لذت می برند. نظر شما چیست؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha