گلکسی ای 8 2018 (Galaxy a8 2018) یکی از پر سر و صدا ترین میان رده هایی بود که به با بازار عرضه شد. خیلی از کابران برای هزینه زیاد نکردن در جهت خرید یک پرچمدار به دنبال میان رده های لوکس هستند و حالا جدیدترین میان رده لوکس سامسونگ برای سال 2018 یعنی گلکسی A8 2018 رسما معرفی و به بازار عرضه شده است. وقت آن است بدانیم که این موبایل چه ارزش خریدی دارد! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا نقد و بررسی سامسونگ گلکسی ای 8 2018 (Galaxy A8 2018) را با هم بخوانیم.

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

خانواده گلکسی A در بازه زمانی عرضه شد که در موبایل های سامسونگ یک فاکتور به شدت “نبود” و آن “کیفیت ساخت” بود! اواخر سال 2014 پس از ناامید شدن کاربران از کیفیت ساخت محصولات این شرکت کره ای که پرچمدار آن ها گلکسی اس 5 بود، کم کم به فکر پیدا کردن جایگزین مناسب بودند! برای مثال یکی از پرچمدار های هم دوره این دستگاه را می توان آیفون 6 دانست که با طراحی بی نظیر خود به همه یادآور می شد که چرا باید با قیمت برابر، این دستگاه را کنار گذاشته و گلکسی اس 5 را بخرند! بدین ترتیب آیفون 6 و 6 پلاس به پرفروش ترین موبایل های هوشمند تمام دوران تبدیل شدند و گلکسی اس 5 به کم فروش ترین عضو خانواده گلکسی اس (Galaxy S) سامسونگ!

مشخصا سامسونگ می دانست اوضاع از چه قرار است، برنامه تغییر طراحی آن ها کمی دیر به واقعیت پیوست و تلاش هایی همچون گلکسی آلفا یا طراحی بهتر گلکسی نوت 4 و نوت اج (Note Edge) از جمله تلاش های ویژه سامسونگ برای باقی ماندن در بازار بود. پس از این تلاش ها و دقیقا پیش از ظهور فرشته نجات سامسونگ یعنی گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج، سامسونگ تصمیم به ارایه خانواده های نوظهور گلکسی A و گلکسی E گرفت، دستگاه هایی که به ترتیب میان رده لوکس و میان رده اقتصادی این شرکت را شامل می شدند. سری گلکسی E به علت عدم ارایه ارزش کافی در برابر قیمت با سری گلکسی J جایگزین شدند که هم اکنون سهم بزرگی از فروش سامسونگ را در اختیار دارند اما خانواده گلکسی A که آن موقع تنها موبایل های تمام فلزی سامسونگ بودند و پس از آن نیز با تغییر طراحی نسل 2016 این خانواده، این عنوان را برای خود حفظ کردند، به خوبی تا به امروز که در سال 2018 هستیم، توسعه پیدا کردند.

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

خانواده گلکسی میان رده های لوکس سامسونگ هستند که سعی می کنند قابلیت های پرچمدار سال گذشته را در خود داشته باشند، برای مثال نسل گلکسی A 2018 برخی از قابلیت های پرچمدار سال 2017 یعنی گلکسی اس 8 را برای دستگاه های میان رده با قیمت مناسب تر ارایه می کند. توجه داشته باشید که “برخی از قابلیت ها” را نه تمام آن ها را! این بدان معناست که پرچمدار سال گذشته همچنان قدرت بیشتری نسبت به خانواده گلکسی A آن سال دارند اما پس از ثبات قیمت خانواده گلکسی A جدید، شاهد ارزش خرید معقول تری برای آن ها هستیم.

بسیار خوب، اجازه بدهید درباره گلکسی A8 2018 صحبت کنیم. تا پیش از این در کیو ام سی برای شما نوشته بودیم که سامسونگ برای شناسایی راحت تر محصولاتش، تغییر نام گذاری داشته و در نتیجه آن محصولات هر سال در خانواده گلکسی اس، گلکسی نوت و گلکسی ای (Galaxy A) یک شماره داشته باشند. برای مثال در سال 2017 ما شاهد ارایه گلکسی اس 8، گلکسی نوت 8 و گلکسی ای 8 هستیم. پسوند 2018 نیز بیشتر به این دلیل است که سامسونگ تا پیش از این نیز گلکسی A8 داشته و برای تمایز با آن چنین پسوندی استفاده شده که با سیر نامگذاری گلکسی A 2016 و گلکسی A 2017 آن چنان غریبه نیست!

شاید بپرسید خانواده گلکسی A که 3 عضو داشت، حالا آن ها چطور شناسایی می شوند؟ حقیقت این است که سامسونگ گویا می خواهد گلکسی A3 را حذف کند و گلکسی A5 و گلکسی A7 را به شکل صحیح تری معرفی نماید. گلکسی A7 نسخه بزرگ شده گلکسی A5 به شمار می رود پس می توان آن ها را اینگونه نیز نام گذاری کرد، گلکسی A8 2018 و گلکسی A8+ 2018! پس تا به اینجا متوجه شدیم گه گلکسی A8 2018 همان گلکسی A5 2017 است و گلکسی A8+ 2018 همان گلکسی A7 2018!

بسیار خوب، حالا همه چیز برای آغاز بررسی آماده است. اجازه بدهید طبق روال بررسی های کیو ام سی با طراحی آغاز کنیم.

طراحی گلکسی A8 2018

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

گلکسی A8 2018 با طراحی مشابه گلکسی اس 8 (Galaxy S8) عرضه شده اما حقیقت این است که فقط “شبیه” است، نه بیشتر! اجازه بدهید کمی دقیق تر شویم و ببینیم چرا گلکسی A8 2018 شبیه گلکسی اس 8 است و چرا آنطور که باید حس طراحی بی نظیر گلکسی اس 8 را به کاربر القا نمی کند.

گلکسی A8 2018 همان طراحی شیشه ای فلزی گلکسی A5 2017 را دارد اما این بار به لطف نمایشگر کم حاشیه تر و نسبت تصویر 18:9 کمی کشیده تر از نسل پیش است. این کشده تر بودن، عدم وجود لوگوی سامسونگ روی لبه جلو، رنگ کاملا مشکی و نمایشگر همیشه روشن شبیه به گلکسی اس 8 از مواردی است که نمای جلویی گلکسی A8 2018 را شبیه به گلکسی اس 8 می کند. بزرگترین موضوعی که این شباهت را خدشه دار کرده دوربین سلفی دوگانه گلکسی A8 2018 است که یکی از قابل توجه ترین موارد روی قاب جلویی موبایل است. همچنین قابل ذکر است که این پنل جلویی در تمام رنگ ها دستگاه، به رنگ مشکی در نظر گرفته شده است.

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نمای پشتی گلکسی A8 2018 با نگاهی به آینده طراحی شده است و از گلکسی اس 9 موضوعی را به قرض گرفته است. حسگر اثرانگشت زیر دوربین قرار گرفته و این دقیقا همان جایی است که اگر حسگر اثرانگشت روی قاب جلویی نیست، باید قرار بگیرد. به جز این موضوع و یادآوری خمیده بودن قاب شیشه ای پشت دستگاه همانند نسل پیشین، مورد قابل ذکر دیگری وجود ندارد و به لبه ها می رویم.

گلکسی A8 2018 مانند نسل پیشین خود بلندگوی تکی را از لبه پایین به لبه سمت راست منتقل کرده است. این موضوع را می پسندیم و تفاوت درون آن را دوست داریم اما وقتی تلاش کنید که صدا را کم کنید، انگشت شصت شما دقیقا روی بلندگو را می پوشاند و این خیلی عجیب است! همچنین دکمه بهم پیوسته تنظیم حجم صدا کمی بالاتر از جایی که باید باشد قرار دارد و این کمی استفاده از آن ها را سخت تر می کند.

گلکسی A8 2018 و گلکسی A8+ 2018 با نگاهی به مخاطب هدف خود، دو سیم و مموری کارت را در شکاف های مجزا پشتیبانی می کند و این یعنی شما می توانید همزمان 2 سیم کارت و یک مموری کارت را روی موبایل خود داشته باشید. جک 3.5 میلی متری نیز خوشبختانه اینجا وجود دارد و روی لبه پایین در کنار پورت Type-C قرار گرفته است.

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

اما از مشخصات کلی بگذریم و به تجربه کاربری برسیم! گلکسی A8 2018 حس خوبی در دست دارد و نمی توان این را انکار کرد اما چند مورد که بیشتر به قاب جلویی مربوط می شود باید مورد توجه قرار بگیرد. اول اینکه سامسونگ سعی کرده تا خمیدگی لبه های شیشه محافظ نمایشگر گلکسی A8 2018 را افزایش دهد و بدین صوتر از نمای جلو شباهت بیشتر به گلکسی اس 8 داشته باشد. حقیقت این است که نمایشگر گلکسی A8 2018 تخت است و این تلاش برای وانمود کردن شباهت خیلی جالب نیست.

موضوع دوم را می توان در حاشیه زیاد نمایشگر در سمت راست و چپ دید که حقیقتا برای ما در مرز آزاردهنده بودن ظاهر شد. البته این در صورتی است که شما مثل ما حساس باشید! و موضوع آخر که شایان ذکر است، عدم هماهنگی خوب بین این شیشه محافظ و فریم آلومینیومی دستگاه است. وقتی شما روی محل رسیدن شیشه به فلز دست می کشید به وضوح شاهد لبه شارپ فلز هستید و این علاوه بر اینکه جالب نیست، باعث تجمع گرد و خاک یا آشغال های ریز می شود.

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

از برتری های ویژه گلکسی A8 2018 در طراحی می توان به گواهی IP68 نیز اشاره کرد که به معنی مقاوم بودن در برابر خاک و آب است. این دستگاه در برابر خاک کاملا ایزوله و در برابر آب تا عمق 1.5 متری و مدت زمان نیم ساعت می تواند مقاومت کند.

به صورت کلی طراحی گلکسی A8 2018 یک طراحی شیک و دوست داشتنی است که شباهت هایی به گلکسی اس 8 دارد اما دقت و ظرافت آن را ندارد، اگر بخواهیم باب مقایسه با پرچمدار سال گذشته سامسونگ را ببندیم باید گفت در مقابل هم رده های خود طراحی یک نقطه قوت برای گلکسی A8 2018 است.

نمایشگر گلکسی A8 2018

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

از اصلی ترین دلایل مقایسه گلکسی A8 2018 با گلکسی اس 8 همین نمایشگر کم حاشیه با نسبت تصویر 18:9 است. این فاکتور یکی از اصلی ترین فاکتورهای فروش گلکسی A8 2018 است و باید دید که آیا واقعا ارزشش را دارد؟

ببینید! اگر شما به دلیل ترندی بودن این نمایشگر و حاشیه نمایشگر، گوشه های گرد یا نسبت تصویر 18:9 می خواهید گلکسی A8 2018 را تهیه کنید، باید بدانید که گزینه های به مراتب ارزان تری هم در بازار وجود دارد که حتی حاشیه نمایشگر کمتری نیز نسبت به این دستگاه دارند. گلکسی A8 2018 نه کم حاشیه ترین نمایشگر را در بین میان رده های لوکس دارد و نه اولین آن هاست که چنین ترندی را به دستگاه های ارزان تر از پرچمدار آورده است اما هنوز یک دلیل بسیار قوی برای خرید گلکسی A8 2018 آن به هم به دلیل نمایشگرش وجود دارد و آن نوع پنل است، سوپرامولد!

نمایشگر سوپرامولد همیشه یکی از فاکتورهای فروش اصلی دستگاه های سامسونگ از پرچمدار تا پایین رده های جدید که مجهز به این نمایشگر شده اند بوده است. گلکسی A8 2018 نیز همانند تمام نسل های پیشین خانواده گلکسی A از همین پنل جذاب بهره می برد که حاشیه می خواهد با حاشیه کم تر، جذاب تر از گذشته باشد!

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

اگر اهل تماشای فیلم روی موبایل هستید بدون شک از خرید گلکسی A8 2018 همانند خرید دیگر موبایل های با نمایشگر OLED رضایت کامل خواهید داشت. من فیلم The Revenant را روی این موبایل تماشا کردم و حقیقتا فیلم برداری خیره کننده این فیلم را دو چندان نمایش می داد. از طرفی به دلیل نسبت نمایشگر عریض تر، شما فضای مفید بیشتری برای تماشای فیلم های سینمایی که نسبت تصویر عریض دارند خواهید داشت.

دقت رنگ ها بستگی به آن چیزی که شما انتظار دارید، می توانید روی دقت بالا تنظیم کنید یا روی جذابیت بیشتر که سبب اشباع بیشتر رنگ ها می شود. همچنین گرمای رنگ سفید نیز در سامسونگ اکسپرینس 9 قابل تنظیم است و دست ما منتقدین کمی بسته شده! روشنایی نمایشگر گلکسی A8 2018 در حد خوبی قرار دارد و خواندن در فضای باز مشکلی وجود ندارد و حداقل روشنایی نیز فی ذاته عالی است.

تنها موردی که می توان در نمایشگر 5.6 اینچی این دستگاه FHD مورد انتقاد قرار داد مستقیمات بحث رزلوشن است. نمایشگرهای OLED اکثرا از چینش الماسی برای زیرپیکسل ها بهره می برند و این باعث کاهش چگالی تصویر نسبت به پنل های IPS با سه زیر پیکسل استاندارد می شود، حال اینکه نمایشگر 5.6 اینچی گلکسی A8 2018 رزلوشن FHD دارد خود می توان مزید بر علت باشد. مشخصا باید عنوان کنیم نگرانی بزرگی از بابت چگالی تصویر نمایشگر گلکسی A8 2018 وجود ندارد اما شرایط خیلی ایده آل نیست!

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نمایشگر همیشه روشن که بخشی سخت افزاری و بخشی نرم افزاری است یکی از محبوب ترین ویژگی های موبایل های چند سال اخیر است و ما تقریبا بدون آن دیگر نمی توانیم باشیم! گلکسی A8 2018 همانند نسل پیشین خود از این قابلیت پشتیبانی می کند که البته حالا پیشرفته تر و مانند گلکسی اس 8 شده است.

در مجموع بحث نمایشگر گلکسی A8 2018 را می توان یکی از بهترین تجارب بصری در رده ای که گلکسی A8 2018 قرار گرفته است دانست و با کم شدن حاشیه و نسبت تصویر ترندی تر، می تواند گزینه دلچسب تری باشد.

رابط کاربری و سیستم عامل

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نه قطعا سامسونگ این حق را ندارد که هر سال خانواده گلکسی A را با اندروید قدیمی عرضه کند و پس از ارایه آپدیت دیرهنگامی نسخه ای از اندروید که باید دستگاه با آن عرضه می شده، آن را یک آپدیت اساسی به شمار بیاورد! چنین روالی از ابتدای عرضه خانواده گلکسی A وجود داشته و به نظر ما باید جایی اصلاح شود.

حال به دور از اینکه سامسونگ حق دارد یا نه، حقیقت چیزی است که پیش روی ماست، اندروید 7 که البته این تمام ماجرا نیست. سامسونگ رابط کاربری جدید خود، یعنی همان رابط کاربری را که پرچمدار بعدی با آن عرضه می شود را ابتدا روی خانواده گلکسی A عرضه می کند. به عبارت صریح تر این که اولین موبایل های سامسونگ با سامسونگ اکسپرینس 9، گلکسی A8 2018 و گلکسی A8+ 2018 هستند که البته روی اندروید 7 ارایه شده است. بدین صورت شما اندروید 7 را زیر پوست جدیدترین تجربه کاربری سامسونگ دارید و این واقعا عجیب است!

این رابط کاربری شبیه به سامسونگ اکسپرینس 8.5 است اما قابلیت های جذابی همچون تنظیم گرمای رنگ سفید نمایشگر، جدا کردن صدا نوتیفیکشن ها از صدای موزیک در حال پخش روی بلندگوی بلوتوث و از این دست موارد را دارد. همچنین دکنه شناور شاتر در برنامه دوربین آن قدر برای ما جذاب و کارا بوده که فکر می کنم پیش از آن اضافه شدن امکان جا به جایی بین دوربین عقب و جلو تنها یا یک سوایپ روی هر بخش برنامه دوربین اینقدر ما را به هیجان واداشت! یک قابلیت کوچک اما بسیار دوست داشتنی در این رابط کاربری امکان حذف لزوم تپ کردن روی گزینه Ok پس از وارد کردن پین صفحه قفل است، بدین صورت که وقتی رمز به درستی وارد شد، قفل موبایل شما بدون نیاز به یک تپ دیگر، باز می شود!

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

بیکسبی در رابط کاربری گلکسی A8 2018 وجود دارد که البته با نبود دکمه مخصوص آن می توان حدس زد که عملکرد زیادی روی این دستگاه نخواهد داشت. حقیقت هم همین است، بیکسبی ویژن (حالت بصری) در گلکسی A8 2018 فقط برای شناسایی متن و بارکد استفاده می شود و شناسایی محصول را ندارد. همچنین بیکسبی صوتی نیز وجود نداشت تا آن را بررسی کنیم.

در بحث رابط کاربری به دلیل گرد بودن گوشه های نمایشگر، موارد مورد نمایش در نوار وضعیت (Status bar) کمی جلوتر از گوشه قرار می گیرند. این موضوعی است که اگر خیلی دقیق شوید متوجه خواهید شد و در نهایت مجبورید به آن عادت کنید. درباره نوار وضعیت صحبت شد و بد نیست بگوییم نوار دکمه های ناوبری اندروید در گلکسی A8 2018 قابل شخصی سازی است و محل دکمه های بازگشت و برنامه های اخیر قابل تغییر از حالت پیش فرض سامسونگ است. حتی این نوار قابل مخفی شدن خودکار است و در مواقعی که به آن نیاز دارید کافی است از پایین به بالا سوایپ کنید.

به صورت کلی می توان گفت تجربه کاربری گلکسی A8 2018 با رابط کاربری که برای آن در نظر گرفته شده در سطح خوبی قرار دارد.

دوربین گلکسی A8 2018

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

سامسونگ اولین تجربه دوربین دوگانه خود را روی گلکسی نوت 8 داشت و پس از آن گلکسی A 2018 چنین تجربه ای را ارایه کرد (البته اگر دوربین دوگانه گلکسی جی 7+ که مدل دیگر آن در برخی بازارها گلکسی سی 8 (Galaxy C8) بود را در نظر نگیریم) اما حقیقت این است که اینجا جایگاه دو دوربین روی قاب جلویی است نه قاب پشتی، پس اجازه بدهید ابتدا از دوربین سلفی دوگانه گلکسی A8 2018 آغاز کنیم!

دوربین را با دوبار فشردن دکمه قفل فراخوانی می کنیم و با یک سوایپ از بالا پایین به دوربین سلفی می رویم. اینجا یک دوربین دوگانه وجود دارد که حسگرهایی با رزلوشن 8 و 16 مگاپیکسلی که هر دو f/1.9 دارند برایش در نظر گرفته شده است. سیستم دوربین دوگانه گلکسی A8 2018 توسط سامسونگ به دقت توضیح داده نشده اما ما با توجه به اندازه تصویر سلفی پرتره که به نوعی خروجی اصلی به نظر می رسد سعی می کنیم دوربین ها را در اصلی و کمکی بودن دسته بندی کنیم.

سیستم دوربین دوگانه گلکسی A8 2018 بدین گونه است که گوشه پایین سمت چپ یک آیکون برای تغییر میزان زاویه دید مشاهده می کنید. یک دوربین زاویه دید کمی عریض تر دارد که عکس هایی با رزلوشن 8 مگاپیکسلی ثبت می کند و دوربینی با زاویه دید محدودتر که عکس های 16 مگاپیکسلی را ارایه می نماید. خروجی تصاویر پرتره 16 مگاپیکسلی است پس می توان گفت دوربین 8 مگاپیکسلی با زاویه دید باز دوربین کمکی برای ثبت عکس های پرتره برای دوربین 16 مگاپیکسلی نیز هست و در عین حال اگر می خواستید منظره بزرگتری را ثبت می کنید، می توانید از آن استفاده کنید.

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

در رابط کاربری دوربین سلفی شاهد حضور استیکرهای جذابی به صورت پیش فرض هستیم، می توانید آرایش چهره را فعال کنید و پوست خود را صاف تر، چشم ها را بزرگتر، صورت را لاغرتر و گرمای رنگ را نیز تغییر دهید که برای عکاسی سلفی می تواند مفید باشد (البته اگر حوصله خانم ها را داشته باشید!)

پس تا به اینجا متوجه شدیم که دوربین دوگانه سلفی گلکسی A8 2018 از چه سیستمی بهره برده است و شما می توانید با دوربین سلفی این دستگاه تصاویر پرتره بگیرید که در حین عکاسی یا پس از آن می توانید میزان بوکه بودن تصویر (مات بودن پشت سوژه) را مشخص نمایید. متاسفانه دوربین سلفی این دستگاه فوکوس خودکار ندارد.

دوربین اصلی اما کمترین تغییر را نسبت به نسل پیش یعنی گلکسی A5 2017 تجربه کرده و مهم ترین آن را می توان امکان عکاسی HDR به صورت پیش فرض و بدون نیاز به انتخاب حالت ویژه دانست. این دوربین با f/1.7 عرضه شده اما اصلا به این معنی نیست چون میزان گشودگی دیافراگم آن همانند دوربین گلکسی اس 8 است پس کیفیت آن نیز به همین صورت خواهد بود!

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

فیلم برداری هر دو دوربین اصلی و سلفی نیز FHD است که برای موبایلی در این رده قیمتی نبود فیلم برداری 4K می تواند یک کاستی به شمار رود. دوربین های گلکسی A8 2018 لرزشگیر اپتیکال ندارند اما در فیلم برداری دوربین اصلی لرزشگیر نرم افزاری می تواند کمک کوچکی به شما بکند.

اجازه بدهید از صحبت های روی کاغذ دور شویم و چند نمونه از دوربین گلکسی A8 2018 را با هم ببینیم:

 

به صورت کلی می توان گفت کیفیت دوربین گلکسی A8 2018 همانند گلکسی A5 2017 است که در بخش سلفی پیشرفت های خوبی داشته است و تصاویر سلفی پرتره می تواند انتخاب خوبی باشند.

عملکرد گلکسی A8 2018

گلکسی A8 2018 میان رده لوکس سامسونگ است و مشخصات سخت افزاری مناسبی برای آن در نظر گرفته شده است. چیپست جدید اگزنیوس 7885 در کنار حداقل 4 گیگابایت حافظه رم و 32 گیگابایت حافظه داخلی می تواند وسوسه کننده باشد اما حقیقتا در این رده قیمتی که گلکسی A8 2018 و گلکسی A8+ 2018 عرضه شده اند دستگاه های با این حافظه های رم و داخلی کم نیستند!

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

اگزینوس 7885 شاید آنقدری که شنیدن اسم اسنپدراگون 660 باید به شما دلگرمی بدهد، خوشحال کننده نباشد اما باید گفت واقعا مشکلی از این جهت وجود ندارد. شاید جالب باشد که بدانید این دستگاه کمی گرمای قابل گزارش را در هنگام بنچمارک گرفتن یا رندر گرفتن ویدیو تولید می کرد که توجه ما را به خود جلب کرد اما به صورت کلی نمی توان گفت که این دستگاه “داغ” می کند.

تجربه کلی من از خانواده گلکسی A یک تجربه سریع نبوده عموما، مخصوصا تا نسل 2016 آن ها اما در گلکسی A8 2018 سرعت انمیشن ها و روان بودن می تواند محسوس تر از نسل های پیشین باشد. فاصله عملکرد تا خانواده پرچمدار گلکسی اس قطعا مشخص است اما به هر حال باید بدانیم که گلکسی A8 2018 از نظر سخت افزار یک “میان رده” است و پسوند “لوکس” بیشتر به دلیل طراحی و امکانات اضافه آن است.

اگر علاقه مند به بنچمارک ها هستید می توانید تصاویر زیر را مشاهده کنید:

باتری

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

در بخش باتری ما رضایت ویژه ای از گلکسی A8 2018 داریم، دستگاهی که پایه تماشای ویدیو ما بود و در تست ما مستعد پخش ویدیو تا 17 ساعت بود! هر چند نمی توان گفت این دستگاه از نظر استفاده روزمره خیلی عملکرد غافلگیرکننده ای دارد، به خصوص زمانی که نمایشگر همیشه روشن (AOD) آن روشن باشد اما با توجه به پشتیبانی از قابلیت شارژ سریع می توانید در مدت 30 دقیقه تا 60٪ باتری آن را شارژ کنید!

موضوعی که در دستگاه ما وجود داشت و چندین بار ما را رسما نقره داغ کرد (!) این بود که وقتی دستگاه کاملا خاموش میشد و به شارژ وصل می کردید، خطای رطوبت پورت می داد و شارژ نمی شد. حال آن که شما موبایل را گوشه گذاشته اید تا وقتی که می خواهید بیرون بروید، شارژ شود اما وقتی به سراغ آن می آیید چنین خطایی را مشاهده می کنید. حقیقتا ما تست مقاومت در برابر آب گلکسی A8 2018 را انجام دادیم اما به نظر نمی رسد که این پیام رطوبت واقعی باشد! چرا که وقتی آن را دو دکمه می کنید (نگاه داشتن دکمه های قفل و افزایش صدا)، روشن می شود.

صدا

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

صدا در گلکسی A8 2018 کاملا عادی است و هیچ موضوع خاصی برای عنوان کردن ندارد. یک بلندگوی تکی همانطور که در بخش طراحی گفتیم و خروجی صدای جک 3.5 میلی متری صدا در سطح راضی کننده ای قرار دارد.

قابلیت های UHQ Upscaler به معنی افزایش کیفیت صدا، قابلیت ویژه و مفید Adapt Sound به معنی تنظیم خروجی صدا بر اساس الگوی شنوایی شما، تنظمیات اکولایزر و البته توانایی ویژه جدا کردن صدا نوتیفیکیشن به صورت سلیقه ای برای برنامه های خاص از محتوای در حال پخش روی بلندگوی بلوتوث می تواند موارد خاص صوتی گلکسی A8 2018 باشد.

تشخیص چهره

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

سیستم تشخیص چهره گلکسی A8 2018 همانند خیلی از تشخیص چهره های دیگر موبایل های میان رده یا حتی پرچمدار اندرویدی جدید، از نظر امنیتی خیلی در سطح بالایی قرار ندارد که پرداخت ها توسط آن تایید شوند اما برای باز کردن رمز موبایل می تواند خیلی خوب باشد. سرعت آن چنگی به دل نمی زند اما هر از چندگاهی شاید قبل از لمس حسگر اثرانگشت ببینید قفل دستگاه با توجه به چهره شما باز شده است. شخصا حسگر اثرانگشت گلکسی A8 2018 را ترجیح می دهم اما به هر حال این قابلیت هم وجود ندارد.

جمع بندی و رقبا

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

نقد و بررسی گلکسی A8 2018 کیو ام سی

می دانید حقیقت چیست؟ زمانی سامسونگ به عنوان نمونه ارزان تر برندهای بزرگتری (از نظر حجم فروش و اعتبار آن بازه زمانی) مثل سونی اریکسون یا نوکیا، بعدها در مقابل اپل و اچ تی سی همیشه گزینه خوبی برای خرید بود. امکانات ویژه ای ارایه می کرد و قیمت آن همیشه کمتر بود، این موضوع در میان رده های سامسونگ بیشتر دیده می شد. حالا اما این کوسه کره ای (!) ماهی های زیادی خورده و بزرگ شده و دیگر آن برندی نیست که بخواهد حاشیه سود پایینی را برای خود انتخاب کند! شرکت های متعددی حالا در نقش سامسونگ قدیم هستند،‌مثلا هوآوی، مثلا شیائومی، مثلا وان پلاس و …! گلکسی A8 2018 با تمام شایستگی، طراحی فریبنده، نمایشگر دلچسب، ارتباطات قوی (پشتیبانی از 4G+) و دوربین دوگانه سلفی می تواند حرف های زیادی برای گفتن در بازار داشته باشد اما نه زمانی که تقریبا هم قیمت وان پلاس 5T است، نه زمانی که هم قیمت آنر 9 است، نه زمانی که شیائومی می 6 است!

این البته قیمت گلکسی A8 2018 است و قیمت حدود 2.5 میلیون تومان گلکسی A8+ 2018 کاملا بی منطقی محض است! شاید منطق سامسونگ در قیمت گذاری گلکسی ای 8 2018 این است که هر کس طاووس خواهد جور هندوستان کشد! اما سوال ما این است که چرا کاربر نباید گلکسی اس 8 بخرد؟! به شکل مشخص می توانم بگویم گلکسی A8 2018 بدون توجه به قیمت می تواند دستگاه کاملا موفقی باشد که وقتی به برچسب قیمتی آن نگاه می کنیم، می رویم یک دوری میزنیم و بر … نمی گردیم (!).

نظر شما چیست؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha