می دانیم سونی در بازار حسگر تصویر موبایل سلطان بلامنازع است، تقریبا اکثر موبایل هایی که در بازار وجود دارند از این شرکت استفاده می کنند. یکی از شرکت های دیگری که در زمینه فعالیت می کند، سامسونگ است. این شرکت همیشه تلاش دارد تا اکثر نیاز خود را تامین کند و سال هاست که از حسگر تصویر ساخت خود به عنوان انتخاب دوم در کنار حسگر تصویر سونی استفاده می کند. در گلکسی اس 9 شاهد استفاده از حسگر تصویر سامسونگ هستیم که فیلم برداری فوق آهسته 960 فریم بر ثانیه را نیز دارد. حالا سامسونگ تصور می کند در موقعیتی قرار دارد که با برنامه ریزی چند ساله سونی را از تخت پادشاهی بازار حسگر تصویر موبایل به زیر بکشد! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا ببینی برنامه سامسونگ برای تبدیل شدن به شماره یک بازار حسگر تصویر موبایل چیست؟

سامسونگ در حال حاضر چندین سال است که در بازار DRAM و NAND Flash ها در رتبه اول قرار دارد و از تصاحب آن خیال آسوده دارد. حال این شرکت می خواهد یکی از خطوط تولید Hwasung را که برای تولید DRAM استفاده می شده است را تغییر کاربری دهد و در آن حسگر تصویر تولید کند! این شرکت از سال گذشته پروژه مذکور را آغاز کرده و تا پایان سال جاری به آن پایان خواهد داد.

با تبدیل یکی از خطوط تولید Hwasung ظرفیت تولید حسگر تصویر سامسونگ به 50 هزار واحد در ماه خواهد رسید و پس از تبدیل خط دوم تولید این عدد به 120 هزار واحد در ماه می رسد. سونی در حال حاضر بیش از 50٪ سهم بازار را در اختیار دارد و ظرفیت تولید آن 100 هزار واحد در ماه است. بدین ترتیب به نظر می رسد با توسعه و تبدیل سامسونگ ظرفیت تولید کره ای ها از ژاپنی ها حتی پیشی بگیرد!

البته سونی هم بیکار نمی نشیند تا سامسونگ بازار آن ها را تصاحب کند! سونی سال 2015 مبلغ عظیم 4 میلیارد دلار را در جهت توسعه صنعت تولید حسگر تصویر موبایل خود هزینه کرده است و قطعا در آینده نیز برنامه های خوبی برای پیشرفت خواهد داشت. سونی در حال حاضر تنها موبایلی را تولید کرده است که فیلم برداری 960 فریم بر ثانیه FHD خواهد داشت!

سامسونگ علاوه بر استفاده از حسگرهای تصویر ساخت خود در محصولاتش از این حسگرهای تصویر برای فروش به دیگر برندها نیز استفاده خواهد کرد. نظر شما چیست؟ فکر می کنید سالیان آتی شاهد تصاحب بازار حسگر تصویر موبایل توسط سامسونگ باشیم؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha