به گزارش نیوزنگار رونقی نیوزگزاری کیو ام سی، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه مراسم امضای قرارداد توسعه میادین نفتی آبان و پایدار غرب در جمع نیوزنگاران اظهار داشت: کارهای عملیاتی لجستیک سوآپ نفت شمال عراق از خاک ایران در حال حل شدن است.

وزیر نفت با بیان اینکه “سوآپ نفت شمال عراق از خاک ایران منتفی نشده است”، گفت: کارهای هماهنگی کامیون‌ها در حال انجام است و هر زمان که کامیون‌ها آماده شوند ما آماده سوآپ هستیم.

این عضو کابینه دولت در خصوص نقل و انتقال مانی قرارداد توسعه میادین آبان و پایدار غرب گفت: نقل و انتقال مانی مشکلی ندارد و در واقع نقل و انتقالی از طرف ما صورت نمی‌گیرد و شرکت‌های خارجی نقل و انتقال می‌کنند و مانیی به حساب ما نمی‌آید.

زنگنه در پاسخ به سوالی در خصوص ابهاماتی که سازمان ملی استاندارد و دیگر ارگانها در مورد کیفیت بنزین تولیدی مطرح می کنند، گفت: در حال حاضر بیش از 20 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 4 در کشور تولید می‌شود و بقیه بنزین تولیدی کشور زیر استاندارد یورو 4 است و تا زمانی که طرح‌های پالایشی اجرا نشود، هیچ کاری نمی‌توانیم بای ارتقای کیفیت بنزین انجام دهیم.

وی افزود: هیچ پالایشگاهی هم به جز پالایشگاه‌های آبادان و بندرعباس حاضر به سرمایه‌گذاری نیست، البته بنزینی که در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تولید می‌شود یورو 5 است.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: قرار است سهم ما در پالایشگاه شازند به 20 درصد کاهش پیدا کند که این به معنای واگذاری نیست.

وی ادامه داد: ما در پالایشگاه‌های دیگر سهم نداریم و در دو پالایشگاه اراک و آبادان سهم صددرصدی داشتیم که قرار شد به 20 درصد برسد و 80 درصد دیگر جابه‌جا شود که احتمالا بیشتر آن با سهام عدالت تهاتر شود.

زنگنه در خصوص مشکل سازندگان تجهیزات نفتی ایرانی در اخذ استاندارد API گفت: این مشکل را آمریکا برای ما ایجاد کرده و به همین دلیل ما برای سازنده‌های خودمان استاندارد جایگزین در نظر گرفته‌ایم.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha