اینترنت یک “زیر ساخت” است. همانطور که “برق” یک جز غیر قابل جدایی از زندگی فعلی ماست، اینترنت نیز همینطور است و هر روز بیشتر در زندگی ما رسوخ می کند. همین ارتباط من و شما بر مبنای چنین بستری ممکن شده است، از چنین موضوع ساده ای تصور کنید تا اتفاقاتی که اگر اینترنت نبود به شرایط غیر قابل تصوری می رسیدیم. پیشرفت اینترنت “توانایی” هایی جدیدی را برای ما ممکن می کند، برای مثال ذخیره سازی اطلاعات روی حافظه ابری از جمله مواردی است که همه ما خواسته یا ناخواسته از آن استفاده کرده ایم. حال تصور کنید که عرضه 5G یا همان شبکه نسل پنجم مخابراتی می تواند چه تغییراتی را در زندگی ما ایجاد کند! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا نظر Cher Wang بنیان گذار HTC را درباره عرضه 5G و تغییر شکل موبایل ها در آینده را بخوانیم.

برخی به فناوری علاقه دارند و نیوز را می خوانند، آن ها روی “سطح” درک از فناوری قرار دارند. برخی بر حسب علاقه خود، کمی بیشتر تحقیق می کنند، حرکت شرکت ها را بررسی می کنند و به یک دید مشخص می رسند، این ها در تلاش برای نفوذ و درک فناوری هستند اما برخی متناسب به جایگاهی دارند، آینده فناوری را تبیین می کنند و دید آن ها دقیقا همان “آینده” است. هر چند نمی توان گفت اچ تی سی رهبر صنعت موبایل است اما قطعا دیدی که دارد همان دیدی است که در آینده رخ خواهد داد.

به گفته Cher Wang بنیان گذار HTC با عرضه 5G شکل موبایل های ما متفاوت از مستطیل های درخشان فعلی است که آن ها را دوست داریم! و دلیل این تصور ارایه توانایی پردازش از راه دور بر بستر 5G است، بدین ترتیب نیازی به تمرکز بر روی پردازش فوق العاده روی موبایل ها نیست! تصور کنید که موبایل ها کوچکتر، باریک تر و سبک تر باشند یا شاید حتی اصلا به شکل موبایل نباشند … آ … مثلا روی عینک AR قرار بگیرد، جذاب است نه؟

هر چند اچ تی سی در حال حاضر اوضاع خوبی ندارد و بین پرچمدارها یا محصولات وسوسه برانگیز برندهای با حاشیه سود بالا و دستگاه های با حاشیه سود پایین برندهای چینی هیج گزینه وسوسه برانگیزی برای انتخاب کاربران ندارد اما شاید با دیدی که به آینده دارند، آن ها بتوانند در دور بعدی تحول صنعت موبایل های هوشمند دوباره به اوج بازگزدند!

برای یادآوری بد نیست بگوییم مدیر عامل سونی نیز گفته بود که آینده صنعت موبایل در دستگاه هایی است که اصلا شبیه به موبایل های فعلی نخواهند بود! بدین ترتیب می توان حدس زد که دید اکثر شرکت ها به آینده، همین است!

نظر شما چیست؟‌ فکر می کنید با ارایه 5G چه مواردی دستخوش تغییر شوند؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha