خبرگزاری مهر:  خبری شوکه کننده در فضای اسپورت پیش از گیمهای آسیایی درست مثل عرق سردی بود بر پیشانی رشته بوکس. کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در نامه‌ای به شورای المپیک آسیا و کمیته های المپیک کشورهای آسیایی اعلام کرد که رقابت‌های بوکس گیم‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با ۳ وزن کاهش نسبت به دوره قبل این گیم‌ها، در ۷ وزن ۶۹،۶۴،۶۰،۵۶،۵۲،۴۹ و ۷۵ کیلوگرم برگزار خواهد شد. این یعنی بوکسورهای سنگین وزن، ۸۱، ۹۱ و ۹۱+ شانس حضور در جاکارتا را از دست خواهند داد.

طبیعی است که اعتراض های زیادی به ویژه از کشورهایی همچون ایران، قزاقستان، ازبکستان، چین و … نسبت به این تصمیم صورت بگیرد اما به نظر نمی رسد با توجه به رضایت نسبی کشورهای شرق آسیا (موفق در بوکس سبک وزن) این اعتراض ها به جایی برسد. فرجام پایداری این تصمیم گیری نیز چیزی نخواهد بود جز از دست رفتن شانس مسلم کسب مدال ایران در گیمهای آسیایی.

اکبر احدی سرمربی تیم ملی بوکس که حدود چهارسال پیش در اینچئون به نتیجه ای بسیار خوب با بوکس ایران رسیده بود، حالا و پس از چند ماه سرمربیگری با چالشی جدید روبه رو شده است. وی در خصوص این تصمیم در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: بعید می دانم با اعتراض ها نیز تصمیم کمیته بین المللی المپیک تغییر کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در نظر ندارید بوکسورهای سنگین وزن با کم کردن وزن خود در اوزان سبک تر مبارزه کنند؟ گفت: خیر. به نظرم چنین تصمیمی درست نیست. باید سعی کنیم در این چند ماه باقی مانده روی بوکسورهای سبک وزن برنامه ریزی داشته باشیم. کار ما برای کسب مدال در جاکارتا بسیار سخت شد. بوکسورهایی همچون روزبهانی با این تصمیم شانس حضور در گیمهای آسیایی را از دست دادند. به احسان گفتم با این شرایط فعلا در آلمان بماند و تمرین کند. ان شاءالله بتوانیم در این چند ماه خوب کار کنیم و در جاکارتا نتیجه بگیریم هرچند با این شرایط کار بسیار دشوار است.

 رقابت‌های بوکس گیم‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی از تاریخ ۳۱ مردادماه لغایت ۱۰ شهریور ماه سال آینده در شهر جاکارتا برگزار می‌شود.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha