می دانیم فروش آیفون X آن چیزی نیست که ما فکر می کردیم، پیش بینی ها انتظار داشتند و اپل در خیالش با آیفون های هزار دلاری قصری از پول ساخته بود! اما چرا فروش آیفون X پایین است؟ اجازه بدهید به این موضوع بیشتر بپردازیم.

آیفون X آیفونی که در دهمین سالگیرد ارایه آیفون عرضه شد و یک ظاهر جدید از این دستگاه تاثیرگذار را ارایه نمود. حتی زائده نمایشگر آن که موضوع جالبی نیست به دیگر تولیدکننده های اندرویدی سرایت کرده است و این حداکثر میزان تاثیر یک شرکت بر اکوسیستمی که در آن فعال را نشان می دهد، در حقیقت این میزان تاثیر فقط از موقعیت یک “رهبر” ممکن است و بدون شک اپل هنوز رهبر و پیشرو در صنعت موبایل های هوشمند است.

اما سوال اینجاست، آیفون X که با بهترین چیپست، یکی از بهترین دوربین ها، نمایشگر بی نظیر خود، Face ID و Animoji عرضه شده، چرا باید اینقدر فروش کمی را تجربه کند؟ حقیقت این است که هر چیزی بهایی دارد و آیفون X حقیقتا گران است. یک لحظه تصور کنید که چند سال پیش پیش بینی می کردید بین 5 تا 6 میلیون تومان پول موبایل هوشمند بدهید؟ از گران شدن دلار هم صرف نظر کنیم باید دید که آیا 4 میلیون تومان برای یک موبایل هوشمند قیمت عقلانی است؟ در حالی که دیگر پرچمدارهای برندهای مطرح حدودا 30٪ قیمت کمتری دارند!

یک موسسه محلی از 1500 کاربر آیفون که آیفون X نخریده اند سوال هایی درباره عدم علاقه آن ها به آپدیت کردن آیفون خود سوال پرسیده است و پاسخ آن ها به قرار زیر است:

دلایل عدم آپدیت به آیفون X

دلایل عدم آپدیت به آیفون X

پاسخ ها در 4 حالت تنظیم شده است و درصد توزیع جالبی دارد. 44٪ کاربران می گویند آیفون من هنوز خوب کار می کند و دلیلی برای ارتقا وجود ندارد! 31٪ معتقدند که گران است، 17٪ دلایل دیگری عنوان کرده اند و 8٪ آن ها موبایل حتی بزرگتری می خواهند!

هر چند خط تولید آیفون های 2018 می تواند این مشکلات را برطرف کند. برای مثال آیفون 9 با قیمت پایین تر و نمایشگر بزرگ، آیفون Xs Plus با نمایشگر بزرگتر و آیفون Xs با قیمت همانند آن چیزی که امسال ارایه شد (شاید کمتر) اما در حال حاضر اوضاع اپل به این شکل است و برترین پرچمدار این شرکت فروش مورد انتظار را تجربه نکرده است.

نظر شما درباره دلایل عدم استقبال از آیفون X چیست؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha