به گزارش نیوزنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات باشگاه نیوزنگاران پویا؛ شهاب جوانمردی با بیان اینکه دخالت سازمانهای مختلف در اکوسیستم استارتاپی کشور باعث تخریب این حوزه شده است، اظهار کرد: راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا امروزه در کشور باب شده و کمتر کسب‌وکاری را می‌شناسیم که سراغ حوزه استارتاپها نرفته باشد و این کار باعث تخریب اکوسیستم استارتاپی کشور خواهد شد.

وی به موانع و چالشهای استارتاپها در تجاری‌سازی و گسترش خدمات شهر هوشمند اشاره کرد و افزود: پیش از ورود به حوزه استارتاپها باید صورت مسئله را مشخص کرد و ابتدا استارتاپها را به خوبی بشناسیم.

او گفت: وقتی می‌گوییم درصدد استفاده از استارتاپها هستیم، مشخص نمی‌کنیم که قرار است چالشهای جدید را برای این کسب‌وکارها مطرح یا مشکلات موجود را به کمک آنها حل کنیم.

نائب رئیس هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در تشریح مشکلات استارتاپهای کشور گفت: موج اول توجه به استارتاپها در کشور مفید بود اما متأسفانه در حال حاضر دخالت سازمانها در اکوسیستم استارتاپی کشور باعث تخریب این حوزه شده است.

وی با تأکید بر رفع موانع فعالیت کسب‌وکارهای نوپا در کشور ادامه داد: ما باید تلاش کنیم شاخص کارآفرینی در کشور را بهبود بدهیم و چالشها و قوانین موجود در این حوزه را برطرف و تسهیل کنیم؛ پس از این کار می‌توانیم به فکر طراحی شاخصها باشیم.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha