به گزارش نیوزنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات باشگاه نیوزنگاران پویا؛ همسو با هشدارهای جدی اتحادیه اروپا طی سالهای اخیر به شبکه‌های اجتماعی که نقض کپی‌رایت کرده یا واکنش منفعلانه‌ای در برابر حذف محتوای تروریستی از بسترهای خود دارند، در نظر دارد قوانین سختگیرانه‌تری را به اجرا گذارد.

همانطور که گفته شد این تصمیم با توجه به عدم توجه این شبکه‌ها به هشدارها، اتخاذ شده و برای اجرای آن قرار است به شکل ضرب‌الأجلی ورود کند.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی تحت سیطره قوانین این اتحادیه معتقدند که این محتواهای ناپاک و نقض کپی‌رایت، استفاده درست از این شکبه‌ها را سخت کرده است.

هرچند تاکنون کشورهایی نظیر آلمان و بریتانیا اقداماتی را برای کاهش این نوع مشکلات نظیر جریمه 50 میلیون یورویی در نظر گرفته‌اند اما قرار است با ضرب‌الأجلی که توسط این اتحادیه در نظر گرفته می‌شود، اقدامی یکپارچه و سازماندهی شده را انجام دهند.

این قوانین جدید را می‌توان در حوزه انتشار و وضعیت محتوا دانست؛ به عنوان مثال برخی قوانین این اتحادیه می‌گوید هر فرد یا گروهی که نیوزهای نامناسب را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر کند، به سرعت مورد بررسی شخصیتی و آنالیز رفتار اینترنتی قرار می‌گیرد.

لذا باید محتوای نامناسب و تروریستی را بعد از ارسال به فاصله حداکثر یک ساعت پاکسازی کنند.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha