به گزارش نیوزگزاری کیو ام سی به نقل از رویترز، ترمیم دلار آمریکا و فاصله گرفتن آن از پایین ترین رقم 3 سال گذشته و رشد غیرمنتظره تولید نفت آمریکا موجب شد تا قیمت نفت امروز با کاهش مواجه شود. تقویت دلار همچنین موجب افت قیمت طلا شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 71 سنت کاهش به 64 دلار و 54 سنت رسید، در حالی که قیمت نفت خام آمریکا با افتی 74 سنتی به 61 دلار و 19 سنت رسید.

تفاوت قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا که روز سه شنبه به پایین ترین رقم در 6 ماه گذشته رسیده بود، به حدود 3 دلار و 60 سنت افزایش یافته است.»

افزایش بازدهی اوراق قرضه کوتاه مدت دولت آمریکا به بالاترین رقم بیش از 9 سال اخیر موجب شد تا ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر جهانی افزایش یابد.

در همین حال و در شرایطی که قرار است در اواخر امروز صورت مذاکرات نشست قبلی فدرال رزرو آمریکا منتشر شود، قیمت طلا امروز با کاهش مواجه بود. انتشار صورت مذاکرات می تواند سرمایه گذاران را در پیش بینی چشم انداز افزایش نرخ بهره یاری نماید. بر این اساس امروز قیمت هر اونس طلا با 0.03 درصد کاهش به 1328 دلار و 81 سنت رسید. قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز 0.05 درصد کاهش داشت و به 1330 دلار و 50 سنت رسید. تقویت ارزش دلار نیز در تضعیف قیمت طلا موثر بود.

قیمت طلا روز سه شنبه 1.3 درصد کاهش داشت که بیشترین افت قیمت یک روزه از 7 دسامبر تاکنون بود. این افت ارزش پس از آن رخ داد که بالا رفتن نرخ بازدهی اوراق قرضه آمریکا موجب تقویت ارزش دلار و تضعیف میل سرمایه گذاران برای خرید طلا شد.

انتهای پیام/121

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha